A Ulusal Grup Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz: İstifa yok, daha hayli motive oldum!

bencede

Global Mod
Global Mod
Uluslar Ligi C Kümesi Grup 1’de çaba eden A Ulusal Kadromuz 3-3’lük Lüksemburg birlikteliği daha sonrasında Faroe Adaları’nda da hayal kırıklığı yarattı. Ay-Yıldızlılar, zayıf rakibi karşısında 2-1 mağlup oldu ve şoku yaşadı.

‘Onlar daha hayli istedi’

Teknik yöneticimiz Stefan Kuntz hezimetin akabinde açıklamalarda bulundu. Tenkitleri yanlışsız bulduğunu kaydeden Alman hoca, “Burada oyuncularımı suçlayacak değilim lakin daha hayli isteyen, koşan, gayret eden kadro Faroe Adaları’ydı. Lüksemburg maçının akabinde yumruk yedik ancak nakavt olmadık demiştik. Bu akşam nakavt olduk ve acıtıyor bu durum. Biz ayağa kalkacağız, daha düzgün olacağız” dedi.

‘Daha fazla bir ortaya gelebilsek…’

Sıkışık takvimden şikayetçi olan deneyimli hoca, “Bahane üretmemek lazım. 10-11 en âlâ oyuncusunu kaybeden bir ekip yerine diğer futbolcuları koyunca zorlanıyor. Keşke daha fazla bir ortaya gelebilsek. Sıkışık takvimlerde maçlar yapıyoruz. Daha fazla çalışma bahtımız olsa keşke…” yorumunu yaptı.

‘Gerçeklerle yüzleşmek lazım, Türk Ulusal Grubu’nun realitesi bu!’

‘İstifayı düşünüyor musun?’ sorusuna ise Stefan Kuntz, “Şu anda teknik yönetici değişikliğinden kelam etmek hayli kolay. Gerçeklerle yüzleşmek lazım. Türk Ulusal Grubu’nun realitesi bu. Hoca değişimiyle bu realitenin değişmesi gerçekçi değil. Play-Off gayemiz vardı birinci geldiğimizde Portekiz maçında penaltıyı atamadık, o iş kapandık. Uluslar Ligi’nde B Ligi’ne yükseldik, bunu unutmayalım, bunu da yaptık. Stefan Kuntz olarak şunu söylemeliyim asla vazgeçmem. Yaşanan bu durum beni daha fazlaca motive etti, daha fazla uğraşmak ismine ekstra motive oldum” tabirlerini kullandı.