Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2 adet yeni Altay tankı ordumuza teslim edilecek

Adanali

Active member
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2 adet yeni Altay tankı ordumuza teslim edilecek
MSB’nin Arifiye yerleşkesindeki Yeni Jenerasyon Fırtına Obüsleri teslimat merasiminde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tank Palet Fabrikası’nın satıldığı tezlerine reaksiyon gösterdi.

Erdoğan, “İddiaları tutmayanlar yarım ağızla da olsa bir özür dileme fazileti göstermediler” dedi.

Erdoğan, ”Yeni Altayların testlerini tamamladıktan daha sonra 2025’ten itibaren seri üretimine başlıyoruz. Önemli emek, sabır gerektiren tüm projeleri adım adım hizmete alıyoruz” dedi.

“Ciddi emek, sabır gerektiren tüm projeleri adım adım hizmete alıyoruz” diyen Erdoğan, ”Birilerinin ‘ona buna satıldı’ diyerek iftiralarına gaye olan Arifiye Anabakım Fabrikası ordumuzun muhtaçlıklarını karşılamayı sürdürüyor. Sermaye düşmanlığı yapanlar kapı kapı dolaşıp yabancı iktisat komiserlerinden yardım dileniyor” sözlerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamaları şöyleki:

– Yürütülen çalışmalar sonucunda obüslerimizin ateş gücü artırılmıştır. Ek yetenekler içinde yeni jenerasyon atış denetim, otomatik mühimmat yükleme, otomatik yangın söndürme, uzaktan kumandalı silah, yeni jenerasyon yardımcı gücü üzere bir epeyce öge bulunuyor. Motor ve transmisyon konusunda yürttüğümüz yerlileştirme faaliyetlerini 2 sene içerisinde tamamlayacağız. Karşımıza çıkan lisans sıkıntısını de kökten tahlile kavuşturacağız. Yeni Altay tanklarının testlerini tamamladıktan daha sonra proje ortaklarımızla seri üretime başlıyoruz.

-Ciddi emek, sabır, bilgi birikimi ve irade gerektiren tüm projeleri adım adım hizmete alıyoruz. Birilerinin ona buna satıldığı diyerek iftiralarına maksat olan Arifiye fabrikası ordumuzun gereksinimlerini karşılamayı sürdürüyor. kolay işletme bölüm sürecini saptırarak sermaye düşmanlığı yapanlar Almanya, İngiltere üzere kapı kapı dolaşarak restoranlarda bir şeyler yemeye çalışanalr yabancı ekonomistlerden yardım dileniyor. Biz ise yerli mühendislerimizle dev yapıtları ortaya koyuyoruz.

‘Özür dileme fazileti göstermediler’

– İşten atılacaklar dedikleri fabrika çalışanı de fabrikamızda çalışıyor ve ülkemiz iktisadına katkı sağlıyor. Fabrika ile ilgili hiç bir savları tutmayanlar yarım ağızla da olsa bir özür dileme fazileti göstermediler. Bu dokunaklı tabloyu da farklı bir pişkinlik olarak milletimizin takdirine bırakıyoruz. Teslimat daha sonrasında ısrarla palavra söyleyenlerin milletimize olan özür borçlarını ifa etmeleri gerektiğine inanıyorum. Küme kürsülerini iftira kürsülerine çevirenleri direkt ülkemizin çıkarlarını ilgilendiren ulusal problemlerde palavra siyasetini terk etmeye davet ediyorum. Biz onların palavralarını, iftiraları deşifre etmeyi sürdüreceğiz.

– 2002’de savunma sanayii bölümünde yalnızca 56 firma faaliyet gösterirken bugün bu sayı 2 bini aştı. Bundan 20 yıl evvel yalnızca 248 milyon dolar olan savunma ihracatımız, geçen sene 4 milyar 400 milyon dolarla rekor kırdı. Savunma sanayiinde araştırma geliştirmeye ayrılan bütçenin yıllık 49 milyon dolardan, 1,5 milyar dolara yükseldiği günlere kavuştuk. Savunma sanayiinde durmayacak, en küçük bir geri gidişe müsaade vermeyeceğiz. Türkiye’nin savunma atılımlarının geçmişte tekraren yaşandığı üzere türlü ayak oyunlarıyla engellenmesine asla müsaade etmeyeceğiz.

‘SİHA’lar fırtına obüsleriyle bir arada ülkemizi amaç alan teröristlerin kabusu haline gelmiştir’

– Türk SİHA’ları geniş bir alanda elde ettikleri başarılarla savaş biçimlerini değiştiriyor. SİHA’lar fırtına obüsleriyle bir arada ülkemizi maksat alan teröristlerin kabusu haline gelmiştir. Yeni jenerasyon fırtına obüslerinin devreye girmesiyle yerimizi sağlamlaştırıyoruz. 2023’ü öbür alanlarla birlikte savunma sanayiini dönüm noktası haline getirmekte kararlıyız. 2023 yılı herkesi gururlandıracak, muştularla dolu bir sene olacak.

‘Dünyanın birinci SİHA gemisi olacak Anadolu’yu da bu yıl hizmete alıyoruz’

– Dünyanın birinci SİHA gemisi olacak Anadolu’yu da bu yıl hizmete alıyoruz. Anadolu gemisine konuşlandıracağımız Bayraktar TB3 birinci uçuşunu icra edecek. Gökbey’i Jandarma kullanmaya başlayacak. Atak 2 helikopterimiz birinci uçuşunu gerçekleştirecek. Yeni kuşak fırtına obüsü teslimat merasimi ile başladığımız 2023 yılını milletimize savunma alanında vereceğimiz yeni muştularla sürdüreceğiz. Yeni kuşak fırtınalarla inşallah atışlarınız yüzde 100 isabet kaydetsin.”