İşte Faroe Adaları’nın tarihte yendiği 16 takım!

bencede

New member
Uluslar Ligi C Kümesi’nde A Ulusal Kadromuz, konuk ettiği Lüksemburg karşısında birlikteliği İsmail Yüksek’in golüyle kurtarmış ve B Ligi vizesini almıştı. Ay-yıldızlı takımımızın eleştirilen 3-3’lük birlikteliğin akabinde dün gece de FIFA sıralamasında 125. basamakta yer alan Faroe Adaları’na 2-1 yenilmesi, futbol kamuoyunda şok tesiri yarattı.

TEK GOL SERDAR GÜRLER’DEN GELDİ

İlk yarısı golsüz tamamlanan müsabakada konut sahibi grubun gollerini 51. dakikada Davidsen ve 59’da Edmundsson kaydetti. Millilerimizin tek sayısı 88’de oyuna daha sonradan dahil olan Serdar Gürler’den geldi. Son dakikalarda oyuncularımızın eforu kararı değiştirmedi ve alandan beklenmedik mağlubiyetle ayrıldık. A Ulusal Takımımız’ın son iki maçta zayıf rakiplerinden toplamda 5 gol yemesi, sert tenkitleri birlikteinde getirdi.

KALECİ DOĞAN ALEMDAR, FAROE’NİN TOPLAM TAKIMINDAN DAHA PAHALI

Fransa Ligi takımlarından Rennes’te forma giyen üçüncü kalecimiz Doğan Alemdar’ın piyasa kıymeti 4 milyon euro. 19 yaşındaki eldivenin Faroe Adaları’nın takımından daha kıymetli olması değişik bir data olarak dikkat çekti.

İŞTE MAĞLUP ETTİKLERİ 16 TAKIM

Ay-yıldızlı takımımız, Faroe Adaları’nın 1982’den bu yana mağlup ettiği 16. ülke oldu. İşte Faroe Adaları Ulusal Grubu’nun 40 yılda mağlup edebildiği 16 grup:

– Malta

– Lüksemburg

– Litvanya

– Letonya

– Andorra

– Moldova

– Avusturya

– San Marino

– Yunanistan

– Estonya

– Kanada

– Liechtenstein

– İzlanda

– Cebelitarık

– Kazakistan

– Türkiye
 
Üst