Růžička ikinci ligde ilk kez efsane Ústí’yi devralır. Slovan da ortak arıyor

Bakec

Member
Růžička, Slovan’ın web sitesinde kulübün yöneticisine “Nisan ayında Vláda Evan ile görüştüm ve bana hokey geleceğimi sordu. Kahve eşliğinde Ústí hokeyindeki mevcut durum hakkında konuştuk. Kuzey Bohemyalı bir vatansever olarak, bölgemizde Slovan’a yardım etme olasılığı ilgimi çekiyordu.”

Růžička, kadrosunda kaleci Stahl, defans oyuncusu Trefný ve forvetler Roubík, Kuchynka ve Tůma ile 7 Ağustos Pazartesi günü buzda antrenmana başlayacak. İlk test için Slovan, 17 Ağustos’ta Most’a gidecek, beş gün sonra Cheb’i konuk edecekler. Onunla birlikte 23 Eylül’de evinde yarışmaya katılacak.

“Slovan mütevazı koşullarda çalışıyor ki bu şu anda bana mantıklı geliyor. Spor ve ekonomi olarak ait olduğu yere geri dönmesini istiyorum.”

Růžiček’in varlığı da buna yardımcı olabilir, kulüpte birbirlerine söz verirler. Evan ile birlikte belediye başkanı Petr Nedvědický başkanlığındaki şehrin siyasi liderleri ve yardımcıları ziyaret etti. “Toplantı hakkında iyi hissediyorum. Tabii bazı Ústí şirketleriyle de görüştük. Ústí nad Labem’den arabayla bir saatlik mesafede, Chomutova yakınlarındaki Spořice’de yaşayan koç, “Ve ben şahsen Ústí dışındaki potansiyel ortaklarla ilgileniyorum ve onların fikrimizi destekleyeceklerine inanıyorum” dedi.

Růžička hokeye takıntılı, şimdi 60 yaşındaki tutkusunu Ústí’nin oynadığı ikinci ligin batı bölümünde satacak. Daha önce çalıştığı ve onları ekstra ligin yarı finallerine götürdüğü Chomutov Korsanlarına karşı bile. Gündemin ilk derbisi olan 28 Ekim Cumartesi resmi tatilde sahalara dönecek.

“Kesinlikle ikinci ligi dört gözle bekliyorum. Takımda tecrübe sahibi olmak gerekli olsa da genç oyuncularla çalışmayı seviyorum. Sezonun nasıl gelişeceğini ve takıma nasıl katkıda bulunmanın gerekli olacağını göreceğiz” dedi. “Slovan takımı mevcut imkanlara göre hazırladı ve bireysel oyuncuların sezon öncesi dönemde buzda nasıl performans göstereceklerini göreceğiz. Önemli kilit oyuncular zaten sözleşme altında. Diğer oyunculara uzun süredir bu yarışmada aktif olan (spor direktörü) Miroslav Kanis seslendi. Herkesle birlikte istişare ediyoruz.”

Nagano’lu Olimpiyat şampiyonlarının kaptanı, Litvínov’un ünlü öğrencilerinden biridir. NHL’de başarılı oldu, bir oyuncu olarak 1985’te dünya şampiyonu unvanını kazandı ve 2005 ve 2010’da Çek milli takımını da teknik direktör olarak yönetti. Ekstra ligde, Slavia Prag’ı iki Çek altın madalyasına götürdü. Litvínov geçen sezon antrenman yaptı; birinci sınıf, geri çağırmadan sonra gençliğe geçti. Şimdi ise kariyerinde ilk kez 2. ligde boy gösterecek.