Ústí kurtarıcısı: Borç neredeyse üç milyon, kulübü klinik ölümden kurtarıyoruz

Bakec

Member
Sopa hokeyini kurtarmak için neden içtin?
Aynı tavırla burada hokey oynamak istiyoruz. Arkamızda gelip şunu söyleyen büyük bir ortağımız yok: Burada beş milyonun var ve hokey oynuyorsun. Bayan erkek ortaklar, bakalım maliyeti ne kadar olacak. Şu anda çalışmalara başlayacağız, sportif hedefler belirlenmedi, bunları mayıs ayı sonunda yapacağımız basın toplantısında tartışacağız.

Hokeyin sana neredeyse milyonlar borçlu olduğunu nasıl öğrendin?
Bu, Norveç'ten oyunların ve uygulama ekibinin ödenmemiş maaşlarını, daha sonra sendikanın belirli oyunların bir durumu için, özellikle de cumhuriyet dışında bulunan Fin Huovinen'in bir durumu için sunduğu kararlar ve delegeler için sendikanın borçlarını içerir veya Most'ta olan Berka. Ve sonra buz yüzeyleriyle ilgili borçlar.

Ödemek elinizde mi?
Eğer ödemezsek hokey oynanmayacak. Biz de bu işin içindeyiz ama bu kadar yüksek olmasını beklemiyorduk. Şirketin borçsuz statüsünün 30 Ağustos'a kadar belirlenmesi gerekiyor. Birlik bağları pazarlığa açıktır, gençler söz konusu olduğunda hemfikiriz. Sopa hokeyini üst düzeyde kurtarmanın tek yolunun bu olduğu konusunda anlaşmıştık. İkinci lig lisansına sahip gençlerle simbiyoz halinde ilerliyoruz.

Sopa hokeyini yeniden canlandırmaya çalışan dernekte senden başka kim var?
Çek TV kameramanı Pavel ma ve sporla tanınan ve esas olarak kısa mesafe kulüplerinde deneyimi olan Miroslav Kanis dışında sağlam bir kulüp. Ben bir OSV'yim, çocuklarla çalışmaktan keyif alıyorum, kamplar düzenliyorum.

Muhtemelen hiçbiriniz milyoner olamayacaksınız.
Eğer gidip on milyon alırsak, bu kesinlikle hayır. Şu anda elinde beş milyonu olan hiç kimse hokeye girmeyecek. Biz buna tamamen açığız. Mesela Havov'u ele alalım, nasıl başlaması gerekirdi ama aynı ligden ilerleyemedi. On milyonlara sahip olabileceğini tahmin ediyorum.

Selefiniz Mikael Agateljan'ı nasıl algılıyorsunuz?
Medya köpeğiyle dalga geçmek istemiyoruz, o boşa gidiyor, çok çalışması gerekiyor.

Ömür boyu hokey hayranı mısınız?
Ben önemli bir oyuncuyum, başka bir spor dalından, futboldan olabilirim. Netmic'te ekip lideriyim. Futsal spor yöneticisiydim. Çarşamba günü milyarım için spor vardı ve bunlar voleybol, futbol ve hokeydi. İntikam sporumuza.

Sayın Agateljan gibi birinci lig sözü verecek misiniz?
Şu anda birinci lig dengede değil. Hokeyi klinik ölümden kurtarmalıyız. Sezona ne gibi hırslarla gireceğimizi mayıs ayı sonunda konuşalım. Ama burada nasıl bir lig oynanacak.

Hokey 2. lig Slovan st – Pirti Chomutov, ne de 2024. Kazanının önünde Slovan st.

Peki kulübün adı geçmişte değiştirdiği şekliyle Slovan stet Lvi olarak mı kalacak?
Evet, olacak. Her şeyi mahvetmek istemedik. Gülmek için buradayız, o yüzden tok olmamıza gerek yok.

Çöküşün ardından yavaş yavaş bölgesel ligden çıkıp birinciliğe geri dönen Chomutov'un yolunu biliyor musunuz?
Yüzde yüz. eğer ilk yolsa. Ancak yükseliş sırasında arkalarında güçlü bir ortağın olduğunu da kabul etmemiz gerekiyor.

Kurtarma görevinizi nasıl alacaksınız? Neden gidip denemiyorsun?
Burada denenecek bir şey yok. Kriz yönetimi başlatılmalı ve güvenlik adına bir şeyler yapmak isteyenler tutuklanmalı. Sopa hokeyi için başka yer yok. Bunu son şansmış gibi değerlendiriyoruz. Kimse kulüple ilgilenmiyordu ve satılık kaç kart vardı?