Ahmet Hakan: Akşener’in kalp çarpıntısı niye yaşandı?

Adanali

Active member
Ahmet Hakan: Akşener’in kalp çarpıntısı niye yaşandı?
Hürriyet Genel Yayın Direktörü Ahmet Hakan, geride kalan haftada kalp rahatsızlığı sebebiyle hastaneye kaldırılan Meral Akşener’in ‘çarpıntı’ sebebinin parti için gerginlik olduğunu argüman etti.

“Meral Hanım hastaneye kaldırıldığında kulağıma gelmişti lakin sıhhat sorunu olunca üzerinde durmamıştım. Ama sağdan soldan yazılmaya başlanınca ben de paylaşmak istedim” diyen Ahmet Hakan, bugün kaleme aldığı yazısında partideki süreci şu sözlerle anlattı:

“Meral Akşener, MHP’den genel lider adayı olup ayrılan Ümit Özdağ ve Koray Aydın’la birlikte kurdu YETERLİ Parti’yi. Ancak ortalarında rekabet hiç bir vakit eksik olmadı. Troyka içinde birinci çatlak Ümit Özdağ ile yaşandı. Tansiyonlu bir müddetcin akabinde Ümit Özdağ, GÜZEL Parti’den kopup Zafer Partisi’ni kurdu. Lakin Koray Aydın içeride kalıp gayretini sürdürüyor. Meral Akşener, Koray Aydın’ı pasifize etmek için teşkilat başkanlığından aldı. Küme başkanvekili yapıp Genel Merkez’den uzaklaştırmayı planlıyordu lakin başarılı olamadı. Koray Aydın Siyasi İşler Lideri olarak pasif bir bakılırsave atanmış olsa da teşkilatlardaki gücünü müdafaaya çalışıyor. Koray Aydın, Serdar Tunç’u “Ankara Vilayet Lider adayımız” diye tanıttı, Genel Merkez Av. Batuhan Yılmaz’ı çıkardı. Serdar Tunç’un 15 Temmuz gecesi FETÖ’yü destekleyen tweet’lerinin ortaya çıkması üzerine Genel Merkez geri çekilmesini istedi. Fakat Koray Aydın geri adım atmadı. Sadettin Ölmez’i aday yapmak istedi. Akşener ısrar edince bu defa Batuhan Yılmaz’ın da çekilmesini kaide koştu. Akşener’in, Faruk Köylüoğlu’nun tek aday olarak seçimlere girmesini istemesine karşın kriz aşılamadı. Ankara Vilayet Kongresi, 29 Ocak tarihine ertelendi. Bu ortada olan Akşener’e oldu. Aday krizinin görüşüldüğü görüşmede Akşener’in akrabası olan Ümit Dikbayır ile Koray Aydın içindeki tansiyon tırmanınca Akşener’in kalp çarpıntıları başlamış.”