Ahmet Hakan: senelerca PKK’da bakılırsav yapmış bu adama bir kanaat lideri muamelesi yapılmamalıydı

Adanali

Active member
Ahmet Hakan: senelerca PKK’da bakılırsav yapmış bu adama bir kanaat lideri muamelesi yapılmamalıydı
Hakan, yazısında HDP’nin Osman Öcalan’ın mevtini kayıtsızlıkla karşıladığını söylerken, Öcalan’a ‘hain’ muamelesi yaptıklarını savundu.

Hakan, Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkartılması hakkında da şunları kaydetti:

HDP’lilere sorsan… Onlar da Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkarılmasına kızmışlardır. birebir vakitte herkesten çok kızmışlardır.

Ama onların kızma sebebi farklıdır. Onlar, kendi davalarına ihanet ettiği için Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkarılmış bulunmasına kızarlar.

Benim bu mevzudaki görüşüm ise her vakit net: – Bir itirafçı pozisyonunda olsa bile… – PKK aleyhinde konuşsa bile… – Örgütü deşifre etse bile… – şahsi hıncı yüzünden PKK’ya vursa bile… Devletin televizyonu, senelerca PKK takımında nazaranv yapmış bu adama bir kanaat lideri muamelesi yapmamalıydı.”

TRT yayını tartışma yaratmıştı

Osman Öcalan’ın 23 Haziran 2019’daki İstanbul’da yinelanan mahallî seçim öncesi TRT Kurdî’ye çıkıp Millet İttifakı’nın adayı Ekrem İmamoğlu’nu eleştirmesi, o periyotta kırmızı bültenle arandığı argümanları niçiniyle tartışma yaratmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yayınla ilgili olarak “Doğrusu ben Osman Öcalan’ın kırmızı bültenle arandığını bilmiyorum. Fakat TRT’ye müracaat etmiş ve TRT Kurdî de bu biçimde bir program yapmışsa bunu da TRT’deki arkadaşlarımız bilirler. Ben o kurumdaki arkadaşlarımızın da bu hassasiyet ortasında adım attıklarına inanıyorum zira bu konularda kendilerine güveniyorum” demişti.

Osman Öcalan da kelam konusu yayınla ilgili olarak birinci kere geçen yıl konuşmuş ve “TRT’de konuşmanız için sizle kim bağlantıya geçti?” sorusuna, “TRT’den teklif geldi” karşılığını vermişti.

Öcalan, “Kırmızı bültenle aranıyor musunuz?” sorusuna ise şu karşılığı vermişti:

“Kırmızı bülten durumu yok. Bu vakit içinde giderek aşıldı. hayatımda rastgele bir aksilikle karşılaşmıyorum.”