AK Parti Küme Başkanvekilliği vazifesinden ayrılan Cahit Özkan’ın yerine Yılmaz Tunç getirildi

Adanali

Active member
AK Parti Küme Başkanvekilliği vazifesinden ayrılan Cahit Özkan’ın yerine Yılmaz Tunç getirildi
AK Parti Küme Başkanvekili Cahit Özkan, BAE reaksiyonu daha sonrası partisiyle yaşadığı tansiyonun akabinde nazaranvden alındı. Özkan’ın yerine TBMM Adalet Komitesi Lideri AKP Bartın milletvekili Yılmaz Tunç getirildi.


Türkiye’nin Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile ilgilerine dair yaptığı “Baktı ki Türkiye’ye diz çöktüremiyor, bu biçimde teslim oldu” açıklaması sebebiyle eleştirilen Özkan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile fotoğrafını paylaşarak “Beden ölür, çürür, cana bakın siz. Kim kiminle yürür, ona bakın siz. Bırakın dönsün dönme dolaplar. Haktan hakikatten yana bakın siz.” şiirini yazmıştı.


Özkan, evvelki gün de kendisini “Cahit Özkan’ın Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri bağlarına dair beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır” kelamlarıyla eleştiren AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ile de bir paylaşım yapmıştı. Çelik ile fotoğrafına “Sıkı dostlar ortasına kimse giremez…” notunu düşmüştü.


Yılmaz Tunç kimdir?


1998-2001 yılları içinde Fazilet Partisi Pendik İlçe Lider Yardımcılığı, 1999-2004 yılları içinde İstanbul Pendik Belediye Meclis Üyeliği, 2001-2007 yılları içinde AK Parti Pendik Kurucu İlçe Başkanlığı vazifelerinde bulundu. 23-24-25-26-27. Devirler Bartın Milletvekili seçildi. 2007-2018 yılları içinde TBMM Adalet Kurulu Üyeliği ve Sözcülüğü, 2007-2009 yılları içinde AK Parti Küme Disiplin Heyeti Başkanvekilliği, 2009-2018 yılları içinde AK Parti Küme İdare Konseyi üyeliği, 2010-2012 yılları içinde AK Parti Genel Merkez Teşkilat Lider Yardımcılığı ve 2012’den bu yana AK Parti Genel Merkez Siyasi Tüzel İşler Lider Yardımcılığı nazaranvlerinde bulundu. AK Parti Küme Başkanvekilliği nazaranvindilk evvel TBMM Adalet Komitesi Başkanlığı bakılırsavini sürdürüyordu.
 
Üst