AK Partili Dağ: 20 yılda 15 seçim kazanmış bir parti dünyada marka haline gelmiş bir partidir

Adanali

Active member
AK Partili Dağ: 20 yılda 15 seçim kazanmış bir parti dünyada marka haline gelmiş bir partidir
AK Parti Genel Lider Yardımcısı Dağ, partisinin İzmir Vilayet Başkanlığı’nda düzenlenen üye iştirak merasiminde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir daha cumhurbaşkanı seçilmesinin akabinde Gündoğdu Meydanı’nda kutlama yapacaklarını söylemiş oldu.

20 yılda 15 seçim kazanmanın kolay olmadığını vurgulayan Dağ, “20 yılda 15 seçim kazanmış bir parti dünyada marka haline gelmiş bir partidir. Bunu ben genel merkezde ziyadesiyle görüyorum. Dünyanın her bir yerinden siyasi partiler AK Parti Genel Merkezi’ne gelip ’20 yıl boyunca 15 seçimi kazanan bir siyasi parti nasıl bu biçimde bir muvaffakiyet elde etti? Bu muvaffakiyetin niçini nedir? Siz nasıl teşkilatlandınız? Kampanyalarınızı nasıl yapıyorsunuz’ diye bize soruyorlar. Lakin artık biz yalnızca geçmişteki elde ettiğimiz zaferlerle övünecek bir siyasi hareket, siyasi takım değiliz” değerlendirmesinde bulundu.

2011’de nasıl 2023 maksadını ortaya koydularsa artık de bir argüman ortaya koyduklarını, bundan daha sonra dünyanın Türkiye Yüzyılı’nı konuşmaya başlayacağını kaydeden Dağ, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:

“Bunun arifesindeyiz. Biz bu iddiayı ortaya koyuyoruz ve fazlaca geçmeden birkaç yıl daha sonra bu argümanın hayata geçtiğini hepimiz bakılırsaceğiz. Onun için 14 Mayıs seçimi fazlaca değerli. Biz bunla uğraşıyoruz. Ülkemize hizmet etmek için canla başla gayret ediyoruz. Pekala muhalefet ne yapıyor? Vicdanımız epey sızladığı için hususa değinmek istiyorum. Bir çocuğun hislerini istismar ederek ve neredeyse 1 haftadır gazete ve televizyon gündemlerinde yer almasını sağlayarak onun psikolojisini etkileme noktasındaki haberi bunların ne kadar vicdansız, ahlaksız olduğunu ve palavraya ne kadar başvurduklarını göstermektedir. Karne günü olmayan bir şey üzerine haber üretip, olmayan muhabbet üzerinden üzerine atlayan politikler daha sonrasında o olayın kurgu olduğu, düzmece olduğu ortaya çıkmasına karşın siyaseten de bundan dolayı özür dileyin dememize karşın özür dilemedikleri üzere ne yazık ki CHP Sözcüsü Faik Öztrak pazartesi palavranın daha devam etti. Ben palavranın noktasında değilim. Kurgularına da alışığım. Tarımda çiftçilik yapmayan insanı kürsüye çıkartıp, ‘çiftçilerin hali şu biçimde kötü’ demelerine alıştık. 2 yıldır Tanıtım Medya Lideriyim her gün bunların palavralarını doğrulamakla uğraşan bir duruma geldim. Bu benim nazaranvim haline geldi. Düşünün 9-10 yaşında bir çocuk yalnızca 1 hafta uzunluğuna o televizyon ekranlarında gazetelerde yer aldı. O çocuğun psikolojisini nasıl tesirler, bunu hiç düşünmediniz mi? Vicdanınızı sızlatmıyor mu? Vicdanınız sızlamıyorsa sizin yapacağınız siyasetten kimseye yarar gelmez. Demek ki sizin bakış açınız bu ülkenin, insanlarının memnun olması değil.”

‘hiç bir vakit alandan ayrılmadık’

AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi
de partililerle buluşmaktan duyduğu memnuniyeti lisana getirerek, Regaip Kandili’ni kutladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurtuluş Savaşı’ndan daha sonra en önemli ve epeyce cepheli egemenlik çabası verdiğini söyleyen Çelebi, “İlk evvel terörle uğraş konusuna değinelim. HDP’nin olduğu bir denklem PKK ile uğraş edebilir mi? HDP’nin olduğu bir denklem bugünkü ulusal savunma endüstrisindeki başarılara imza atabilir mi? HDP’nin olduğu bir denklem yani vilayet başkanlıklarını dahi PKK’nın askerlik şubesi üzere kullanan HDP’ye bakanlık verdiğimizde Türkiye refaha ulaşabilir mi?” diye sordu.

Atatürk’ün partisi olduğunu sav edenlerin bulunduğunu söz eden Çelebi, şu biçimde konuştu:

“Biz koyu Dersim lobisinin uydurma Atatürkçülerinden değiliz. Biz o küreselcilerin kelamda Atatürkçülerinden, darbecilerin kukla Atatürkçülerinden değiliz. Bizler devletin ulusal, manevi bedellerine düşman rozet Atatürkçülerinden hiç değiliz. Aramızdaki fark bu. Atatürk ulus devlet demiş. Türk milletini kaldıralım diyorlar mı? Nerede kaldı Atatürk? Atatürk üniter devlet kurdu CHP Genel Merkezinde bayrağı kaldırıp ‘özerkiz’ demediler mi? Bu nasıl Atatürkçülük. Atatürk antiemperyalistti. ‘Hangi istiklal vardı ki yabancıların nasihatleriyle yükselebilsin. Tarih bu biçimde bir olay kaydetmemiştir’ demişti. Bakıyorsunuz danışman Almanya’dan, para Londra’dan, demokrasi Amerika’dan dileniyor. Nerede kaldı Atatürkçülük? İmza attıkları 6’lı mutabakat metninde bir defa bile Atatürk geçmiyor. Hazırladıkları anayasa taslağında Türk milleti, Atatürk geçmiyor. Bu nasıl Atatürkçülük.”

AK Parti İzmir Vilayet Lideri Kerem Ali Daima de üye buluşmalarına devam ettiklerini söylemiş oldu.

Türkiye çapında epeyce değerli çalışmalar yaptıklarını aktaran Daima, “Bize diyorlar ki ‘seçim hazırlıkları başladı mı? Çalışmalar başladı mı.’ Hayret ediyorum bu sorulara. Ya ben de diyorum ki cevaben bizim çalışmalarımız bitti. Biz hazırız. Zira biz seçime, çalışmaya ne vakit başladık. 31 Mart 2019 seçimlerinden daha sonrasında 1 Nisan 2019’dan beri çalışıyoruz. Alandayız. hiç bir vakit alandan ayrılmadık” dedi.