“Alınan skorların sorumlusu benim, kadro değil”

Bakec

Member
Beşiktaş Teknik Yöneticisi Sergen Yalçın, Sporting maçı daha sonrası yaptığı açıklamada, sorumluluğun kendisinde olduğunu söylemiş oldu.
Şampiyonlar Ligi’nin düzeyinin daha yüksek olduğunu söyleyen Sergen Yalçın “Burada sorumlu benim ve skorların sorumluluğunu alması gereken de benim. Şampiyonlar Ligi diğer bir kulvar, üst düzey. Ağır bir yenilgi aldık fakat 30 dakikalık kısımda oyunda epeyce da bir şey yoktu.” dedi.
Sergen Yalçın, Sporting’in kendilerinden daha âlâ bir oyun ortaya koyduğunu söylerken “Rakip bizden daha düzgün oynadı, daha uygun gayret etti, daha konsantrelerdi. Skor avantajını da aldılar. İstediğimiz oyun ve skoru alana yansıtamadık. Olağan ki üzgünüz. Şu andan daha sonra yapacağımız şey tekrar lige dönüp oyuncularımızı toparlayıp maça hazırlamak” tabirlerini kullandı.
Hakem kararlarını da eleştiren Sergen Yalçın “Maalesef hakem arkadaşın yarattığı penaltıyla demoralize olan ekibimiz, daha sonrasında oyuna konsantre olmakta zorlandı. Oyunun her geçen dakikasında da oyundan düştük.” diye konuştu.

Sergen Yalçın, “Bundan daha sonra yapacağımız şey, lige dönerek bir an evvelden oyuncularımızı moral ve motivasyon olarak önümüzdeki maça hazırlamak. Hayat devam ediyor, önümüzde maçlar var. Çok çabuk biçimde o maçlara hazırlanmalıyız.” diyerek kelamlarını noktaladı.