Ancelotti: “Liverpool’dan öcümü aldım”

Bakec

Member
UEFA Şampiyonlar Ligi’nde 28 Mayıs’ta Paris’te İngiltere’nin Liverpool ekibine karşı final oynayacak İspanya’nın Real Madrid grubunun teknik yöneticisi Carlo Ancelotti, bu maçın kendisi için “özel ve bir öç alma” manası taşıdığını söylemiş oldu.
Real Madrid, Liverpool maçı öncesinde Madrid’deki spor tesislerinde basın günü düzenledi.
Teknik yönetici Ancelotti, “Liverpool hayli hürmet duyduğum ve futbol külçeşidini sevdiğim bir kulüp. Gerek futbolcu gerek teknik yönetici olarak epeyce defa karşı karşıya geldim. 1984’te (Roma’da oynarken) ben sakattım ve Roma’daki finali kaybettik. Bir trajediydi. 2005’te (Milan’da teknik direktörken) İstanbul’daki finalde bir trajedi daha yaşadım. 2007’de (Milan’da teknik direktörken) öcümü aldım ve artık bir sefer daha karşı karşıyayız.” diye konuştu.
“Özel bir maça çıkacağını” vurgulayan İtalyan teknik yönetici, şahsi motivasyonunun yanı sıra Milanlı arkadaşlarının ‘Bizim 7 şampiyonluğumuz var, Liverpool’un 6. Bu maçı kaybedemezsin’ diyerek kendisinden istekte bulunduğunu gülümseyerek anlattı.
Liverpool’un forveti Muhammed Salah’ın Real Madrid maçını “bir öç alma” olarak değerlendirmesinin kendileri için ekstra bir motivasyon olabileceğini kaydeden Ancelotti, “Salah epeyce hürmet duyduğum bir futbolcu. Onun açısından bakıldığında bir öç alma olabilir fakat bizim açımızdan da birebir şey. 1981’de Paris’te oynanan finalde Real Madrid, Liverpool’a 1-0 yenilmişti. Şimdiki maç Real Madridliler için de bir öç alma.” sözlerini kullandı.
Paris Saint Germain, Chelsea ve Manchester City’yi eleyerek finale ismini yazdıran Real Madrid’in bu maçlarda bilhassa son dakikalarda attığı gollerle galibiyete ulaşmasının şu anda değeri olmadığını lisana getiren Ancelotti, kelamlarına şu biçimde devam etti:
“Eğer bu kupayı kazanmaya layıksak bu, finalde yapacaklarımızdan olacaktır, evvelki maçlardan değil. Bu vakte kadar alanda fazlaca istisnai bir kalitemiz olmadı fakat hiç bir ekip motivasyon ve sonuna kadar çabayı bırakmama vaadinde bize karşı kazanamadı. Kazanmak için yalnızca bu kâfi değildir ancak bu mantaliteyi finalde de korumak lazım.”
Ancelotti, Liverpool ile eşit koşullara sahip olduklarını söyleyerek, “Real Madrid’de tüm futbolcular âlâ durumda ve final için hayli heyecanlı. Motivasyon çok yüksek. Marcelo’nun küçük bir sorunu var fakat uygun olacak. Futbol dünyasının en büyük maçı. Son 8 yılda 5. sefer final oynayan bir kulübüz. Tüm Madridliler grubuyla gurur duyuyor. Düzgün hazırlanıp bunun keyfini çıkarmak istiyoruz. Artık rahatız ve hoş bir ortam var. Maç günü yaklaştıkça tasalar de artacaktır lakin bu olağan.” değerlendirmesini yaptı.
Real Madrid Teknik Yöneticisi, finalde her mümkünlüğü düşünerek penaltılara da hazırlandıklarını, futbolcuları motive etmek için bir liste oluşturduklarını belirterek, “Öyle finaller yaşadım ki 5 penaltı birden atmak isteyen futbolcu da vardı, kulübenin ardına saklanan da.” diye konuştu.