Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sultan Abdulhamid’e hakaret haddini aşmaktır

Adanali

Active member
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sultan Abdulhamid’e hakaret haddini aşmaktır
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana’da ‘Bir Gençlik Şöleni’ etkinliğinde açıklamalarda bulundu.


Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyleki:

Sevgili gençler, hepinizi en kalbi hislerimle selamlıyorum. Bugün bizlerle birlikte olan 28 farklı bölgeden siyasi parti temsilcilerine teşekkür ediyorum.
Sizlere keyifli vakitler geçiren mert yürekli sanatkarlarımızı tebrik ediyorum. Bana sizler üzere yol arkadaşları verdiği için Rabbime binlerce, milyonlarca kere ham ediyorum.
Siz Türkiye’yi gayelerine ulaştıracak, dünyayı değiştirecek gençliksiniz.
Siz; propaganda edileni, verileni, dayatılanı değil; kendi tarih ve kültür hazinesindekileri bulacak gençliksiniz. Siz, tüm diyarların beklediği gençliksiniz. Siz, Abdülhamit’ten bugüne ecdadın tümünün temsilcisi olan gençliksiniz.
Abdülhamid Han ömrü boyunca döneminin emperyalistleri ve onların maşalarıyla gayret etmiş bir millet sevdalısıdır. Varsın, birileri Seyahat Olayları’nı Abdülhamit’in devrilişine yorsun…
Gençlerimizin kimin kim olduğunu, hangi müşterekte buluştuğunu bilmeye hakkı var. Siz bunlara hak ettikleri karşılığı verecek gençliktesiniz. Abdülhamit’e lisan uzatan hanımefendiye sormak lazım, hasta diye tabir edilen Osmanlı’yı bir karşı toprak kaybetmeden yöneten Abdülhamid’e hakaret haddini aşmaktır ve bu millet onlara hakkını bildirecektir.
Meral Hanım sen kim, Sultan Abdülhamit’e saygısızlık kim? o 6’lı masadan 3 tanesi var ki, bugüne kadar Abdülhamit’e laf söyletmemişlerdi, ne oldu bunlara? Ona laf anlatanlara haddini bildiremediler.
33 yıl, lisana kolay, bu millet ecdadına hakaret edenlere haddini bildirecektir. Bu akşam buradan ben birinci sinyali veriyorum.
Gözlerinizde 2023’ün sonucunu okuyorum. Bu kararlığınız inşallah 2023 ile birlikte yeni bir periyodu başlatacak ve sizlerle bir arada aldığımız emaneti doruğuna yerleştireceğiz.
Sevgili gençler, doğal sizlerin de bu büyük misyonu taşıyacak, azmi, iradeyi, karalılığı ortaya koymanız gerekiyor. Gençlikte durmak gerilemektir, gerilemek yıkılmaktır, yıkılmak ölmekten beterdir. Bunlardan kaçınmanın yolu daima ileriye gitmek, tırmanmak ve tepeden gözünü ayırmamaktır. Üste giderken takip edeceğiniz yolu da hakkı ve zulmü en uygun biçimde öğrenerek bulursunuz.
Dünya Bayanlar Boks Şampiyonası’nda dünya şampiyonu olduk. Artık gaye Paris Olimpiyatları ve birebir başarıyı göstermek.
Hz. Lokman’ın ‘Allah’a şirk koşma, günahtan sakın, namazını dosdoğru kıl, tövbeyi geciktirme, kasılarak yürüme, bağırarak konuşma, cahilden ve makûs komşudan uzak dur, erken kalk, az konuş, istişare et, yanlışsız arkadaşlar seç, tembel olma, çabuk etme, başa gelene de sabret’ öğüdü rehberiniz çok sizi amaçlarınızdan alıkoyacak hiç bir beşeri güç tanımıyoruz.
Türkiye’nin gerektiğinde yedi düvele meydan okuyarak elde ettiği her kazanım, gençlerimizin onurlu duruşları, faziletli çabaları, muvaffakiyetleri yardımıyladir.
 
Üst