Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terörün her türlüsüyle uğraşında Pakistan’ı destekliyoruz

Adanali

Active member
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terörün her türlüsüyle uğraşında Pakistan’ı destekliyoruz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye resmi bir ziyaret gerçekleştiren Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif ile ortak basın toplantısı düzenledi. görüşmede konuşan Erdoğan’ın açıklamalarından birtakım detaylar şu biçimde:

“Terörün her türlüsüyle çabasında Pakistan’ı destekliyoruz. İnsanlığın ortak düşmanı olan terörizme karşı Pakistan’ın sürdürdüğü çabasını kesinlikle muvaffakiyetle sonuçlandıracağına inanıyorum.

-İkili ticaretimizi salgına karşın geliştirmeye muvaffak olduk ve hacmi 2011 yılından beri birinci defa bir milyar doların üzerine çıkarttık.

-Pakistan ile ticaret hacmindeki amacımız 6 milyar dolar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye olarak Afganistan’a 4 bin tondan fazla insani yardım malzemesi taşıyan 4 iyilik treni yolladık. Beşinci trenimizin yola çıkışı için de hazırlıklarımız devam ediyor https://t.co/USBQXt4yNn pic.twitter.com/j3WsxjQGgy

— Sputnik Türkiye (@sputnik_TR) June 1, 2022

– Türkiye olarak Afganistan’a 4 bin tondan fazla insani yardım materyali taşıyan 4 uygunluk treni yolladık. Beşinci trenimizin yola çıkışı için de hazırlıklarımız devam ediyor.

-Çeyizlerini, mücevherlerini ulusal gayret senelerında bizlere bağışlayan Pakistanlı bayanların fedakarlığını asla unutmadık unutmayız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan daha sonra açıklama yapan Pakistan Başbakanı Şerif “Türkiye’nin düşmanı aslında her vakit Pakistan’ın da düşmanıdır” dedi.