Eski bir çalışan, baskının buzdağının sadece görünen kısmı olduğunu, KZ'nin kötü yönetildiğini söylüyor

Bakec

Member
Neler olduğunu anlamıyoruz. Temsilci Filip Uk (STAN), birinden önce bazı bilgiler, hatta belki sokaklarda duyulanlar hakkında bilgi almak istediğimizi belirterek, kendi görüşüne göre bu durumda kontrol sisteminin başarısız olduğunu ve yetkililerin sorumluluğunun anlaşılması gerektiğini söyledi. İnsanlar ve siyasi parti.

İngiltere, sağlık hizmetlerinden sorumlu meclis üyesinin veya valinin, yani seçimlerden önce sağlık hizmetlerine mutlak öncelik veren kişilerin bugün başlarını kuma gömeceklerini ve umursamadıklarını tweet atacaklarını hayal edemiyorum. .

Burayı kaçırdığım için üzgünüm. Vali Jan Schiller (ANO), olup bitenlerle ilgili kişisel siyasi sorumluluğum olmadığını söyledi. Polisin resmi olarak serbest bırakılmasını bekleyelim. Vali, kuruldan istediğimiz tek şeyin vakanın hastalar üzerinde herhangi bir etkisinin olmaması olduğunu ekledi.

Siyasi sorumluluğa farklı bir cevap bekliyordum. Siz KZ'nin genel kurulusunuz. Biraz sorumluluğu kabul etmelisin. Validen sonra milletvekili Jaroslav Foldyna (SPD), sorumluluğa saygı duymadığınızı söylemeyin, yorumunu yaptı.

Radim Laibl, sağlık alanında meclis üyeliği görevinden istifa etmeye hazırlanıyor. Bu davadaki siyasi sorumluluğun tamamen farkındayım. Laibl, eğer bölgesel konseyin tek üyesi siyasi sorumluluğun partiye ait olduğuna karar verirse, ben de bunu yapacağım ve meclis üyeliği görevimden istifa edeceğim dedi.

KZ Ondeje'nin yönetim kurulu başkanı reklam temsilcilerinden eleştiri aldı. Sizden biraz tevazu beklerdim, altınızda KZ'de bir hırsız var. Temsilci Jaroslav Komnek (KSM), olayı Kuzeybatı Bölgesel Operasyonel Programındaki entrikalarla karşılaştırırken, bölgenin bir kez daha hırsızlığın işlendiği bir bölge olarak konuşulduğunu belirtti. Rapora göre, 14 milyar kron tutarındaki Avrupa sübvansiyonlarını manipüle ettiler.

Genel gider kontrolleri ve sözleşmeler

Geçtiğimiz gün Pazartesi günkü polis baskınının ardından atılan adımları temsilcilere anlattı. Tüm sözleşmeler ve sözleşmeler üzerinde kontroller yapın. Değiştirilen tüm belgeler 2021'den itibaren, yani yolsuzluk şüphesiyle gözaltında bulunan eski genel yayın yönetmeni Petr Malho'nun bugün tutuklanmasından itibaren doğrulanacak.

Sözleşmeleri belirli kriterlere göre yürüteceğiz. Bunlar çoğunlukla tıbbi ekipman ve malzeme siparişleridir. Trba, polisin şu anda bazı büyük stratejik binalardan ve yatırımlardan sorumlu olduğunu belirtti. Trba, bu nedenle şirketin yeni genel editörünün işleviyle ilgili yetkinlik aralığını, projenin ilgili başlıktan ve inşaat olaylarından onaylanması için istenen sınıra kadar sınırladığımızı ekledi.

KZ'nin eski çalışanlarından biri de şirketi eleştiren temsilcilerle konuştu. Mho nzor'a göre yaşananlar buzdağının görünen kısmı. KZ'nin hasta bir kadın olduğunu, iddialarına göre Rumburk'taki hastaneye düşüncesizce mobilya ve diğer eşyalar satın aldığını anlatırken anlattı. Eskileri kullanılabilirken bile yeni CT, röntgen ve diğer şeyler satın alındı. Hastalar için yeni bir kat satın alındı ve iki kürk kaplama, haplarını her zaman hastaneden teslim ettiğini de sözlerine ekledi.

Polis müdahalesiyle bağlantılı olarak Kentsel Kalkınma Bakanlığı (MMR), Avrupa emekli maaşlarından sağlanan sübvansiyonun 643 milyon kronu bulduğu on iki projenin finansmanını önleyici olarak askıya aldı. KZ'nin bu fondan sağladığı faiz oldukça büyük. Mali proje için 1,65 milyar kron talep ediyoruz. Yönetim kurulu başkanı Leo Vysoudil, her şeyin karşılığının ödendiğini söyledi.

Şirket bu nedenle projelerin hiçbirinin geri ödenmeyeceği bir duruma hazırlanıyor. Ondej trba, “Bu noktada KZ'nin operasyonunu bir miktar dış gelirle finanse edebileceğimizi biliyoruz” dedi.

Şirket, şato kanunu ile ilgili bir iddia ile suçlu kadınların arasına katılmadı. Talebe göre herhangi bir şirket kodu oluşturulup oluşturulmayacağı henüz belli değil.

Geçtiğimiz hafta polis, kamu düzenini etkilemek suçundan 16 şüpheliyi tutukladı ve ardından 10 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu; bunlardan beşi gözaltında, diğerleri ise serbest bırakıldı. Bugün Krajsk zdravot'un eski editörü Petr Malho'nun yanı sıra, Jihlav'daki hastanenin uzun süredir editörlüğünü yapan Luk Velev ve üç girişimci de gözaltında hayatını kaybetti.

Polise göre yolsuzluk şüphesiyle yaptıkları şifre 1 milyon avroya yani yaklaşık 25 milyon krona tekabül ediyor.

Krajsk zdravot'tan belirli bir şirkete nasıl ulaşılır?

Atça'daki hastanenin eski editörü Jindich Zetek (kısaca KZ yönetim kurulu başkanı): Soru, “belirli şirket” terimiyle ne kast ettiğimizdir. Eğer bu terim kabul edilebilir, verimli, kaliteli hizmetlerle dolu, kadınların yer aldığı ve bu tür aşırılıklara yol açmayan bir varlığı ifade ediyorsa, o zaman üstte olan tek varlık depolitize olmuş kadındır. Bu, kadınların ve örgütlerin yapısında politikacıların etkisine maruz kalmayacak köklü bir değişiklik anlamına geliyor. Yasal organın başkanı, yani yönetim kurulu, aynı zamanda yürütme yetkisine sahip üst düzey yönetici olmalı ve yalnızca kolektif yasal organın açık sorumluluğuna sahip olmalıdır. Bu, şirketin editörü gibi bir kişinin başarısız olma olasılığını ortadan kaldırır. Politikacılar ve adayları kontrol organlarına, yani denetim kuruluna devredilmelidir. Ve kapsamlı bir kontrol faaliyeti gerçekleştirin. Eğer köklü bir organizasyonel değişiklik olmazsa benzer aşırılıklar şüphesiz tekrarlanacaktır.

Radim Laibl, sağlıktan sorumlu bölgesel meclis üyesi (EVET): Bu doğru (Yolsuzluğun kanıtlanması durumunda editörün notu) bu bireysel bir başarısızlıktır, sistem hatası değil. KZ temsilciliğinden kapsamlı bir analiz yapmasını ve benzer olayların bir daha yaşanmaması için bu tür süreç mekanizmalarını ayarlamasını isteyeceğiz.

Karolna kovsk, bölge temsilcisi (bölgedeki müttefikler): Şirketlerin bu kadar çok kamu ihalesi üstlendiği bir günde, lider pozisyonlarda yer alan kişilerin başarısız olma riskini tamamen ortadan kaldırmak mümkün değil. Kişisel olarak en önemli şeyin kadınların üst pozisyonlara şeffaf ve profesyonelce organize edilmiş bir şekilde getirilmesi ve iç kontrol mekanizması olduğunu düşünüyorum. Şirketin mevcut yönetim kurulu üyelerinden birinin olayla hiçbir ilgisinin bulunmadığından emin olmak isterim ancak öncelikle kendilerine bir temsilci olarak iç kontrol mekanizmalarını soracağım.