Mehmet Ali Çelebi: Bu kriz ortamında vakit kaybetmemek ve kuvvetli liderlik için Cumhur İttifakı dedim

Adanali

Active member
Mehmet Ali Çelebi: Bu kriz ortamında vakit kaybetmemek ve kuvvetli liderlik için Cumhur İttifakı dedim
Çelebi, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Cumhur İttifakı, ulusal konularda daha net ve tutarlıyken, birebir durumun Millet İttifakı için geçerli olmadığını söylemiş oldu.

Şu anda Cumhur İttifakı’nın, net ve dengeli gözüktüğünü belirten Çelebi, “6+2 masanın orada Abdullah Gül de var. Çıkmaz sokak olduğunu epey öncesinden söylemiş oldum. ‘6+1 masa çıkmaz sokaktır. Buradan Türkiye’ye hayır gelmez’ dedim. Tıpkı fikrim devam ediyor. Bir partide olup olmamam epey kıymetli değil. Şu anki tavrım, Cumhur İttifakı’nın ülkeyi ulusal istikamette daha net ve dengeli götüreceğine dönük görüşüm devam etmektedir.” diye konuştu.

Mehmet Ali Çelebi, şunları kaydetti: “İl başkanlıklarını PKK’nın askerlik şubesi üzere kullananların bakanlık alacağı denklemlere ‘hayır’ dediğim için ‘Cumhur İttifakı’ dedim. FETÖ-PKK devlete çökmesin diye ‘Cumhur İttifakı’ dedim.

İçinde bölücü, yıkıcı ögeler ve marjinal fikirler barındıran 6+2’li Gül+ HDP, bu denklem kaos ve istikrarsızlık getirir. Dünya büyük kriz ortamlarını beklemektedir. Bu kriz ortamında vakit kaybetmemek, kuvvetli liderlik için ‘Cumhur İttifakı’ dedim.