Nagehan Alçı: İmamoğlu’na saldıranlar, Erdoğan’a faydalı olacak bir buhran geçiriyor

Adanali

Active member
Nagehan Alçı: İmamoğlu’na saldıranlar, Erdoğan’a faydalı olacak bir buhran geçiriyor
Habertürk muharriri Nagehan Alçı, kendisini Karadeniz seyahatine davet ettiği için İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’na reaksiyon gösterenleri, ‘zihinsel olarak devletin hizmetkârları’ olmakla suçladı.


İmamoğlu’nun Karadeniz seyahatine katıldığı için kendisine de tehdit ve hakaretler geldiğini belirten Nagehan Alçı’nın ‘Fotoğraf sebebiyle Ekrem İmamoğlu’na saldıranlar muhalif mi?‘ başlıklı yazısında şu sözler yer aldı:


“Bu fotoğraf üzerinden İmamoğlu’na saldıran bu düzmece muhaliflere iki berbat haberim var. Birincisini bugün ikincisini bir daha sonraki yazıda anlatacağım.


Birincisi şunu tespit edelim… Bu fotoğraftan hareketle Ekrem İmamoğlu’na saldıranların hiç biri -evet hiç biri- mevcut siyasal rejimin karşısı değil. Aksine rejime faydalı şahıslar. Hepsinin de zihinleri bir biçimde Devlet’in denetiminde. Endişe ya da öteki sebeple. Sonuçta bu biçimdeler. İçlerinde geçmişte İmamoğlu’na samimi takviye olanlar da vardır lakin siyasal ideolojileri ya da korkaklıkları yüzünden istemeseler bile şu an bunlar zihinsel manada Devlet’in hizmetkarları. Ekrem İmamoğlu’na bu türlü saldırarak Devlet nezdinde konfor alanlarını genişletiyorlar. Kendilerini garanti altına alıyorlar. Ortada tam bir sahtekarlık var. Somut örnek vereyim. Bundan daha iki hafta evvel Ekrem İmamoğlu’na mahpus istemiyle dava açıldı. Bugünkü Türkiye’de istenirse bu dava çabucak mahkumiyet ile sonuçlanır. Yargıtay da anında onar. Yani o durumda Ekrem Beyefendi aday falan olamaz. Bunu yapmak sıkıntı mu? Hayır 2022 itibariyle hiç de değil. Yalnızca karar verilip düğmeye basılması yeterli…


Pekala bu mahpus istemiyle dava benimle olan fotoğrafın yüzde 1’i hatta binde 1’i kadar konuşuldu mu? Toplumsal medyada gündem oldu mu?


Hayır, bu konu hiç konuşulmadı ve gündem olmadı zira korkuyorlar…


İşte bu bireyler artık de utanmadan Ekrem İmamoğlu’na üstünlük taslamaya kalkıyorlar.


Bu acınası görüntünün ideolojik ve siyasal sebepleri var. Onu da bir öteki yazıda izah edeceğim. Bu tahlil çerçevem konusunda epeyce iddialıyım. Bunu epey somut formda de isim isim de ispatlamaya hazırım.


ötürüsıyla bu ‘celebrity’ ve gazeteci saldırganlar başta olmak üzere hepsi birden aslında hiç sevmedikleri Recep Tayyip Erdoğan’a son derece faydalı olacak bir buhran geçiriyorlar. Tayyip Beyefendi başta olmak üzere tüm Devlet erkanı bu akılsızlık tablosuna bıyık altından gülüyordur. Türkiye’nin durumu bu maalesef.”
 
Üst