Phila: Trpišovský ve Tvrdík'ten önceki 10 numaralı gol. Antrenör idmanlara çıkacağını duyurdu

Bakec

Member
“Burada Slavia'dan bir heyetin olduğunu düşünmüyordum, bu yüzden gol atmam gerekiyor. Avrupa Ligi Grubu'nun açılış yarı final maçında Liberec'e karşı alınan 2-0'lık galibiyetin ardından topçu gülümsedi.

Slavia'nın antrenörü Jindřich Trpišovský ve kulüp patronu Jaroslav Tvrdík, düelloyu Stínadel çatısı altındaki basın köprüsünden yakından izledi. Hem Teplice'de hem de Liberec'te dikişin oyuncuları var.

“Bunu düşünmediğimi söylemek isterdim ama zordu. Aklımda o kadar çok şey vardı ki! Maçta bunu düşünmeyi bıraktım ve istediğim gibi oynadım” diye canlandıran 21 yaşındaki yetenek, şu ifadeleri kullandı:

Slavia teknik direktörü Jaroslav Tvrdík ve teknik direktör Jindřich Trpišovský (sağda) Teplice'deki maçı izliyor.

İlk taktik yarıda ev sahibi takım üç direk arasına tek bir şut bile göndermedi. Aradan sonra başladılar, Filo'nun kafa vuruşu ilk olarak üst direğe mükemmel uzun mesafeli şutunu yapamayan kaleci Bačkovskyy tarafından çizildi.

“Eğer kafa vuruşuna ön direğe daha fazla yumruk atmış olsaydım, oraya düşecekti. Önemli değil, yine de güzel bir gol attım,” diyen Brnolu oyuncu eğleniyordu. “Belki bir saniye, bir dokunuş daha erken çekim yapmak istedim. Ama defans daha yakındı, daha ileri gideceğimi düşündüm. Sonra da vurdum.”

Kurulum sırasında Filip Havelka da benzer bir roket gönderdi ve iyi yüklenen Teplice koçu Zdenko Frťala şaka yaptı: “Hazırlıktaki çocuklara takılıp kalmış topları Pilsen'de bulduklarını, böylece orta mesafeden tekrar şut atabileceklerini söyledim. Güzel goller yine büyük taraftarların ödülüdür.”

Teplice rövanş maçı öncesinde ilginç bir liderliğin tadını çıkarıyor. “Mantıksal olarak Liberec'ten daha fazla şansımız var ama eğer onlar bir gol atarsa tedirginlik olur. Buna ek olarak, deplasmanda daha kötü sonuçlar alıyoruz”, diye uyarıyor Fila, cam üreticileri bu yıl üç vakanın hiçbirinde Slovan'a kaybetmemiş olsalar da bunun bir galibiyet olmadığı konusunda uyarıyor: “Geçmişle yaşayamayız, onlar zaten çoktan kaybettiler bizi okuyun.”

Bu sezon Fila, Liberec'le oynadığı tüm maçlarda gol attı. “Aynı zamanda Slovan benim sevilmeyen rakibim. Diğerlerini Liberec ve Jablonec'e tercih ederim, milli takımda oynayan kaliteli stoperleri var, iyi pas oyunları var ve güçlüler. Onlara karşı oynamak pek hoş değil.”

Trpišovský diğer slavistler hakkında

“Ondra Kričfaluši Teplice için mükemmel bir performans sergiledi. Stoperin yanı sıra ortada da oynayabilmesi bir avantaj. Slavia'da sekiz kez ligde başlaması boşuna değil, aynı zamanda derbide de forma giydi. Bizim için çok ilginç bir oyuncu. Albert Labik Vlašim'e transfer olduktan sonra Teplice'de çok iyi yakalandı. Oyuncuların düzenli ve iyi futbol oynaması harika, bu onlar için Slavia'ya iyi bir hazırlık. Liberec'ten aynı Filip Presl ve Denis Vişinskibir ara adıma ihtiyaçları var ve mükemmel adıma sahipler.”

Ancak 190 cm boyundaki forvet onlara karşı şut atıyor. Bu sayede bu yıl şimdiden on gol attı. Şu ana kadarki maksimumu yarı yarıyaydı, 2021/22 sezonunda Mlada Boleslav ve Slavia'nın ardından beş kez hedefi tutturdu.

“On, bu oldukça büyük bir rakam. Daha önce verdiğimle arasındaki fark. Bu benim için sevindirici bir haber, ancak galibiyetten dolayı daha çok mutluyum” diyen Fila, takımın başarısını da unutmadı.

Yükselişi annesi Slavia'nın dikkatini çekti ve Trpišovský Pazar günü şunları söyledi: “Yaz aylarında kesinlikle bizimle antrenmanlara gidecek ve nasıl gelişeceğini göreceğiz. Kendisi ilginç bir forvet prototipi, güçlü bir futbolcu ve şimdi de gol atabildiğini kanıtlıyor. Bu yüzden satın aldık. Saldırganlar daha geç olgunlaşıyor, kredi ona çok fayda sağladı.”

Bulldog ve Fila teknisyeni bir şeyler bağırmamak için kişisel onay beklemeyi tercih ediyor: “Kimse bana resmi olarak söylemedi, ancak o zaman buna yüzde yüz güvenebilirim. Bunu sadece medyadan biliyorum. Ben de öyle umuyorum.”

Belki birkaç gol daha ekleyecektir. Sezon öncesinde kişisel bir hedef belirledi ve pazar günü bile tutarını açıklamadı. “Hedef çift haneliydi ama henüz ulaşılamadı. Umarım bitmem…”

iDnes'ten diskleri toplayın ve Dünya Hokey Şampiyonasına bilet kazanın