Play-off'ta tarihi çöküş, Ústí sette beş sayı kazandı! Bir rekor, kazananları neşelendirdi

Bakec

Member
Son derece önemli olan ikinci sette ev sahibi takım skoru 1:2'ye düşürdü. Daha sonra uzun süre sessiz kaldılar. Birinci ligin galibi büyük bir farkla 18:1'e yükseldi! Yıllardır kayıpsız oynanan voleybolda üst üste on altı puan alınması benzersizdir.

“Başarılı atak yapamadık, hatalar yaptık, resepsiyon işe yaramadı, rakip bizi basit durumlardan korudu. Oldukça tatsızdı,” diye itiraf etti kulübün ilk adamı.

Dobřichovick'in antrenörü Jaroslav Čermák nadir görülen bir golcüydü. “Adamlar tarihin ekstra ligde böyle bir şeyin yaşanmadığını araştırdılar. İnanılmaz bir dizi, Cumartesi gününden beri insanlar bana olup bitenler hakkında yazıyor. Üst üste on altı puan bir rekor, sunucu Martin Hudák'ın takımın kasasına en az iki bine mal olacak,” diye gülümsedi. “Ústí koçunun vicdanına dokunmak istemiyorum ama yükün sırtında olduğu eski savaşçıları orada bırakmalıydı, gençler bunu kaldıramazdı.”

Dobřichovic koçu Jaroslav Čermák.

Ústí'nin oyun sporları direktörü Marek Beer anlamadı: “Bölüm 0:16, bu çok yazık, kızartılmayacak bir kabuk.” Uzun süre kafanızda olacak. Futbolun devre arasında on gol atması gibi. Ve biz dağıldık.'

Maçın oyuncuları hafızalarında buna benzer bir şey yaşayıp yaşamadıklarını boşuna aradılar. Ústí süpürücüsü Matouš Lank, “Bunu soyunma odasında tartıştık, öğrencilerden pek hoşlanmadım bile” dedi. “Bunun neden olduğuna dair bir cevabım yok. Ben de banktan izliyordum ve ben de şaşırdım.”

Dobřichovice maç ritmindeyken ve birinci lig play-off'unda zorlu mücadelelerle güçlenirken, Ústí takımı ekstra ligin normal sezonunun bitiminden sonra bir aydan fazla ara verdi. “Uzun bir maça ara verdik, çok keskin maçlar oynamadık. Bir ay kadar sonra barajın içine adım atmak ve hala psikolojik baskı altında olmak hiç de kolay olmadı. Dizi başlamadan önce bile korkuyorduk” diye itiraf etti Přikryl.

Hem Dobřichovice hem de Hradec Králové'nin mağlup birinci lig finalisti, yükselme hedeflerini önceden gizlemedi. Přikryl takımdaki atmosfer hakkında “Belki hafif bir küçümseme olabilirdi, ancak sonucun önceden net olmayacağına dair bir korku vardı” dedi. “Birinci ligdeki iki rakip de kartvizitlerini gönderdi, Çek Kupası'nda çok şaşırtıcı sonuçlar elde ettiler, bu da bize uyarı verdi.”

Bu, 1990'larda üç şampiyonluk kazanan geleneksel bir ekstraliga katılımcısının ağı altındaki açılış mücadelesine zaten sızmıştı.

“Rakip, bizim tedirginliğimizden ve birikmiş birçok hatadan dolayı bizi gayet rahat bir şekilde geride bıraktı. Bu da sezon boyunca bize eşlik etti, dolayısıyla yıl boyunca yaşadığımız sorunlardan kurtulamadık. Açıkça daha kötüydük. Misafirleri alt edebileceğimiz bir aktivitemiz olmadı.”

Yine Pazar günü Dobřichovice, Ústí nad Labem'de (-23, 16, -20, -20) 3:1 kazandı ve Cuma günü kendi evlerinde ilerlemeyi kutlayabilirler. Dobrichovic'in antrenörü Čermák, “Öne çıkmak istemiyorum ama sanırım bunu kendi evimizde bitireceğiz” dedi. Ústecký Beer karşı çıkıyor: “Uzun vadede daha iyi olacağımıza ve bunu kıracağımıza inanıyorum.”