Slovan'ın geçici koçu: Maaşları olmasa bile çocuklar çok çalıştı. Roubík'i antrenör olarak istiyor

Bakec

Member
Oğlanlar hiç hırlamadılar. Pitom benzerdir; Emekli maaşı olmadığında kafamda ne varsa. Ama buza yüzde 100 güç vermediler, dikeni paylaştılar. Aralık ayı ortasında ofisten Jiho Merta şehrine gitmek üzere ayrılan Kanis, “Tutuklanmadan bu yana uzun süredir onlarla çalışıyorum” dedi.

Ödemeler ödendi ancak Slovan'ın yeni fiili sahibi Mikael Agateljan'ın görevi devralmasının ardından istikrara kavuşması gerekiyor. Biraz kriz yaşıyoruz, kolay değil. Etrafta pek çok sorun var ama her şeyin yoluna gireceğini biliyorum. Ve bir süre çalışacağız. Tamamen planladık ve ortaya çıktığında Slovan'ın iyi bir yönü olabilir ve hokey yavaş yavaş burada başlayıp toparlanabilir, Kanis zamandan kaçındı.

Hedef beşinci sezon için 20 milyonluk bir bütçe ve birinci lige dönüş mücadelesi. Taraftar bu maçı ister ama adım adım çalışmak ve soğukkanlılıkla tüm ilişkileri düzeltmek gerekiyor. Adımları adım adım atmalıyız, fonksiyonu damıtmak için acele etmeyin.

Bu sezon öncesinde Slovan'a yeni spor editörü olarak katıldı. Kulübü geçmişte zaten tanıyordu. 20 yıl önce ekstra lig altyapı takımında forma giydi. O zamanlar Robin Hanzl, Mra Forman, Patrik Husk burada oynuyordu, oyunun adını siz koyun. İşte böyle kıpırdadım. Daha önce Blin, Tboe, Sokolov, esk Lp veya Kralupy'de çalıştım. Ve bazı kulüplere gitmeyi unutmuş olmalıyım, diye gülümsedi.

Mikael Agateljan (ortada), Slovan'ın yöneticisi ve fiili sahibi.

Bir hokey oyuncusu olarak Kanis'in harika bir kariyeri vardı, Estonya milli takımına girmeyi başardı ve Litomice'de Karl Ruml ve Jan Dues ile büyükler arasına katıldı. Sadece kukla uçuşunu durdurdu.

Hokeyde Slovan ikili rolünde kaldı. İlk başta yarışı kazanmam gerekiyordu ama en iyi sekize yetiştiğimizde gecikti. Daha sonra sekizli başarılı oldu ve biz de sezonu bitireceğimizi düşündük. Bundan sonra sadece spor editörü olacağımı açıkladı.

Asistan olarak birinci lig ikonu ve rekortmeni Jaroslav Roubek ve bir başka büyük hokey oyuncusu Milan Bua'ya sahibim. Jarda yüzde 100 kalacak ve onun başantrenör olarak liderlik etmesini istiyorum. Ve Milan'ın da devam edeceğini biliyorum. Üçlümüz harika çalışıyor. Vedaları Chomutov ile play-off derbisinde olacak. Önce ön tekerleği tamir etmemiz lazım, onu mahvetmek istemiyorum. Ama bu sezonun güzel bir sonu olurdu.