Son final bileti sahibini arıyor

Bakec

Member
Kazandığı 13 kupayla Avrupa futbolunun kulüp seviyesindeki bir numaralı turnuvasının en başarılı ekibi Real Madrid, geçen yıl Şampiyonlar Ligi’ndeki birinci finalini oynayan Manchester City ile Şampiyonlar Ligi yarı final rövanş maçında karşı karşıya geliyor.
Real Madrid, La Liga’da şampiyonluğu ilan etmesi daha sonrası Şampiyonlar Ligi’nde de 2018’den bu yana birinci, tarihinde 17. defa final oynamak istiyor.
İngiltere Premier Lig’de Liverpool ile şampiyonluk uğraşı veren Manchester City ise skor avantajını uygun değerlendirip, ismini bir sefer daha finale yazdırmaya çalışacak.
4-3’ün avantajıyla alana çıkacak Manchester City, birinci maçını kazandığı son 10 iki ayaklı eleme evresinin 9’unda üst tipe çıkmayı başaran taraf olurken, Real Madrid daha evvel birinci maçını kaybettiği 5 yarı final eşleşmesinin hiçbirinde tipi çevirip finale yükselen taraf olmayı başaramadı.
Öteki yandan Manchester City çeşidi geçen taraf olursa, ard arda iki dönemde Şampiyonlar Ligi finaline yükselmeyi başaran 4. İngiliz grubu olacak. Pep Guardiola’nın öğrencileri geçtiğimiz dönemde finali, Chelsea’ye karşı 1-0’lık skorla kaybeden taraf olmuştu.
İspanya’nın başşehri Madrid’deki Santiago Bernabeu Stadı’nda oynanacak müsabaka 22.00’de başlayacak ve bu dev maçta İtalya Futbol Federasyonundan Daniele Orsato düdük çalacak.
 
Üst