Tatlı intikam. Ústí, Pardubice'yi çırılçıplak soydu ve ikinci kez yarı finali kutluyor

Bakec

Member
Böylece Děčín ve Nymburk'a atandılar, madalya dövüşlerinin son katılımcısı Ostrava – Opava ikilisinden gelecek.

“Daha iyi basketbol oynadık, daha uyumlu oynadık, takım olarak daha çok oynadık, paradoksal olarak beş Amerikalımız olmasına rağmen. Takım toparlanıyor, büyük başarıya açlar. Ve bunu play-off'ların ilk serisinde gösterdik” diye tezahürat yaptı Ústí koçu Jan Šotnar.

Çeyrek finalleri kapatan maç, hücum filosu tarafından başlangıç-bitiş tarzında yönetildi. Üstelik Pardubice başlangıçta yalnızca bir kez liderlik etti. Ústí, 21-8'in başlarında galip geldi ve sonunda geçen yıl play-off'ların aynı aşamasında yedinci maçta yaşanan acımasız duraklamanın intikamını aldı.

“Rakibin kalitesi, rakibin hazırlığı, rakibin oyunumuza uyumu belirleyici oldu. Haliç yanımızdan geçiyordu, bir şeyin arkasına saklanmanın anlamı yok. Çıplak soyunmak ve bunu kabul etmek gerekiyor” dedi Pardubice'nin oyun kurucusu Petr Šafarčík. “Bütün sezon iyi değildi, kesinlikle Pardubice'de hayal ettiğimiz şekilde değildi. Ve bugün de aynı kararı verdi. Ağız bize doğru uçtu ve göstermek istediğimiz her şey için hazırdı.'

5. maçın en skorer ismi 23 sayıyla ev sahibi Lamb Autrey oldu ve geleneksel olarak double-double yapan diğer iki güçlü oyuncu tarafından ikinci sırada yer aldı. Ty Nichols 11 asistle 20 sayı, kaptan Ladislav Pecka ise 15 sayı ve 12 ribauntla oynadı. Pardubice en skorer isim olarak 15 sayının yazarı Tomáš Vyoral'ı buldu.

“Muhtemelen daha geniş kadro da buna karar verdi, sezondan dolayı daha da heyecanlıydık. Birisi play-off'un tamamen yeni bir rekabet olduğunu iddia ediyor ama ben aynı zamanda çocuklara on ayın hiçbir yerde saklanamayacağını düşündüğümü de söyledim. Ve onlar sırasında iyi çalıştık, yaralıları iyi bir şekilde değiştirdik” diye övdü Šotnar.

Slunet adına ilk madalyayı kazanmak istediği bu sezonun ardından kulüpten ayrılacak. Pardubice'ye gideceği tahmin ediliyor. Bununla bile dizi biberlendi.

“Yılın Teknik Direktörü gelirse muhtemelen her takım mutlu olur. Bu dizide bunu kanıtladığını düşünüyorum. Onları bir konuda rahatsız ettiğimizde maç sırasında bile hemen tepki gösterdiler. Bu da antrenöre gidiyor. Ona gelecek için en iyisini diliyorum, umarım iyi olur” diye göz kırptı Šafarčík. “Ústí'ye karşı oynamayı gerçekten seviyorum, bu sezon kazanma zihniyetine sahip oyuncular var; Autrey, Nichols veya Johnson olsun; Her ne kadar sahada ondan kesinlikle nefret etsem de her takım onu kadrosunda ister. Böyle bir dövüşçü maçları kazanır.”

Solda Ústí'den Ty Nichols, sağda Pardubice'den Jure Skifič.

Son çeyrek final hâlâ devam ediyor, Ostrava maçlarda son şampiyon Opava'ya 3:1'lik sansasyonel bir üstünlük sağlıyor. Şampiyon, cuma günü evinde diziyi dramatize etmeye çalışacak. Başarısızlık halinde yarı final eşleşmeleri Nymburk – Ostrava ve Ústí nad Labem – Děčín olacak. Çeyrek finaller bittiğinde Opava, Ústí ile, Nymburk ise Děčín ile oynayacak.

Eğer hayalinizdeki yarı final play-off derbisi, El Nordico adlı ligin en patlayıcı mücadelesi olsaydı, Sluneta genel menajeri Tomáš Hrubý kış stadında oynamak isterdi ancak son kararı teknik direktör verecek. Ve Šotnar ev salonunda kalmak içindir. Koç, “Bu hala biraz tartışılacak” dedi, “ama hayallerimiz ve hedeflerimiz var ve ortam değişikliği bizi bunlardan mahrum bırakabilir.”

Sluneta kendi evinde güçlü, ligde taraftarları önünde en son 17 Aralık'ta uzatmalar sonrasında Pardubice'ye karşı kaybetmişti. Salonunda üst üste on ikinci kez kazandı.

Kooperativa Ulusal Erkekler Basketbol Ligi

Play-off çeyrek finalleri – 5. maç

Ústí nad Labem – Pardubice 83:64 (23:13, 41:34, 65:54). En çok puan: Autrey 23, Nichols 20, Pecka 15 – Vyoral 15, Pekárek ve Šafarčík'in her biri 10. Seyirciler: 1.378. Serinin Son Durumu: 4:1.