A Ulusal Futbol Ekibi, İtalya maçı hazırlıklarına devam etti

bencede

Global Mod
Global Mod
A Ulusal Futbol Ekibi, İtalya ile 29 Mart Salı günü oynayacağı özel maçın hazırlıklarını yaptığı çift idmanla sürdürdü.

Grubun kamp yaptığı otelde saat 11.00’de salon çalışmasıyla güne başlayan Ay-yıldızlı grup, mobilizasyon, stabilizasyon ve kuvvet idmanları yaptı. Günün ikinci idmanı ise saat 16.00’da Konyaspor Kayacık Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Teknik yönetici Stefan Kuntz idaresindeki idmanda, hamle ve savunma varyasyonları üzerine çalışıldı; ondan sonrasında da çift kaleli taktik oyun oynandı. Yusuf Yazıcı, yavaşça sakatlığı niçiniyle bugünkü çalışmada yer almadı.

Konyaspor Lideri Özgökçen’den ziyaret

İdmanın başında İttifak Holding Konyaspor Lideri Fatih Özgökçen, alana gelerek Ulusal Kadrolardan Sorumlu TFF İdare Heyeti Üyesi Hamit Altıntop ve A Ulusal Ekip Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz ile bir süre görüştü. Özgökçen, İtalya karşısında Ay-yıldızlı gruba muvaffakiyetler dileyip Altıntop ve Kuntz’a isimlerine özel hazırlanmış Konyaspor forması armağan etti. Altıntop da misafirperverliğinden dolayı Özgökçen’e teşekkür ederek, kendisine imzalı bir ulusal ekip forması armağan etti.

Özgökçen, Altıntop ve Kuntz ile yaptığı sohbette, A Ulusal Kadro’nun Konya’da olmasının kendilerine memnunluk verdiğini belirterek, “Her vakit grubumuzu Konya’da ağırlamak isteriz. Konya ve stadyumumuz, ulusal grup için daima uğurlu olmuştur” dedi. Stefan Kuntz ise “Konya’nın uğurunu ben de duydum. Umarım bunu salı günü görürüz” diye konuştu.

Özgökçen, Kuntz’un Abdülkerim Bardakcı ile ilgili övgü dolu kelamları üzerine, “Konyaspor’dan daha fazla oyuncu almanızı bekleriz” sözlerini kullandı. Alman teknik adam da Türkiye’de A Ulusal Grup teknik yöneticiliği misyonuna başlamadan evvelki periyotta Türk futbolunu epey yakından takip edemediğini belirterek, “Takımları izlemeye başladıktan daha sonra kimi Anadolu kulüplerinin hayli yeterli bir ideolojiyle hareket ettiğini ve yeterli yolda olduklarını gördüm. Konyaspor da bu kulüplerin başında geliyor. Sizi tebrik ediyorum” açıklamasını yaptı.

DHA