Acun Ilıcalı’dan sürpriz Arda Güler sözleri! Hakan Çalhanoğlu üzere…

bencede

Global Mod
Global Mod
Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu İngiltere Championship ekiplerinden Hull City, Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası içinde hazırlıklarını Antalya’da sürdürüyor. Hazırlıklar kapsamında birinci hazırlık maçını Medipol Başakşehir ile oynayan Hull City alandan 1-1 birliktelikle ayrıldı. Maçın akabinde Acun Ilıcalı kamp yaptıkları otelde kadroyla birlikte Türkiye’ye gelen taraftarlarla soru karşılık söyleşisinde bir ortaya geldi. Hull City sahibi Acun Ilıcalı, taraftarlarla bir ortaya gelmedilk evvel ise basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“TAKIM DUŞTA GİBİ”

Takım ve taraftarlarla birlikte Antalya’da olmaktan dolayı keyifli olduğunu belirten Hull City’nin sahibi Acun Ilıcalı, “bu biçimde bir mevsimde Antalya üzere hoş bir kentte kamp yapabilmek bizim için büyük bir memnunluk. Zira dünyada hayli sıkıntı bulunabilecek, şartları bu kadar hoş ve gelişmiş bir kent. Grup duşta üzere, o açıdan fazlaca memnunum. Ben de onlara bu kadar hoş bir kenti tanıtabildiğim için daha mutluyum” dedi.

“BU KADAR HAYIR DUASIYLA İŞLERİMİZ İNŞALLAH RAST GİDER”

Takım taraftarlarının Türkiye’ye sempatilerinin birinci günden bu yana olduğuna dikkat çeken Ilıcalı, “Bizi ailelerine aldılar, sıra bizdeydi. Biz de onları ailemize taşıdık. Çok memnunlar, o kadar fazlaca teşekkür alıyorum ki bu kadar hayır duasıyla inşallah işlerimiz rast gider” diye konuştu.

“GÖREVİM, TARAFTARI ELİMDEN GELDİĞİNCE KEYİFLİ ETMEK”

Uzun bir projeye başladığına vurgu yapan Acun Ilıcalı, “Benim kulübün sahibi olarak açıkçası bakış açım bütün kulüplerden farklı olmasını sağlamak. Bu iki istikametli olur; bir performans ve futbol fazlaca kıymetli. Onun haricinde taraftarların bu kulübü tuttuğu için ayrıcalıklı hissetmelerini istiyorum. Bu kulüp, hayli esaslı bir kulüp ve bana emanet. Benim de bundan daha sonraki nazaranvim bu taraftarları elimden geldiğince keyifli etmek” biçiminde konuştu.

“2 TANE ŞİDDETLİ RAKİP GETİRDİM”

Medipol Başakşehir ile hazırlık maçı oynamanın memnunluk verici olduğunu belirten Ilıcalı, konuşmasını şöyleki sürdürdü:

“Hocamız sıkıntı kadrolarla oynayalım dedi. İki tane sıkıntı rakip getirdik. Başakşehir 2 sene öncesinin şampiyonu, Trabzonspor da geçen dönemin şampiyonu. Trabzonspor ile de oynayacağız ve daha ne getireyim. Baktığınız vakit fazlaca kuvvetli kadrolarla oynayacağız. Başakşehir de birinci maçımızdı, skorun haricinde oyunu beğendim. İstikrarlı geçti” dedi.

“ANTALYA’YI DÜNYA ÖVÜYOR”

Oyuncularının Antalya’yı övmesine gerek olmadığını, Antalya’yı dünyanın bildiğini söyleyen Hull City Sahibi Acun Ilıcalı, “Dünya Antalya’yı övüyor. Burası özel bir kent. Burada epeyce bedelli dostlarım var. Onlarla epeyce yakın bağlantılarım var. Burayı epeyce seviyorum. O yüzden Antalya’nın benim için maddi ve manevi ehemmiyeti fazlaca büyük” tabirlerini kullandı.

“TRANSFERE HOCAMIZ KARAR VERECEK”

Transfer periyodunda oyuncu alınıp alınmayacağı ile kendisine gelen soruya Acun Ilıcalı, “Transfer periyodunda ne olacağı aşikâr olmuyor. Şu an yeni bir teknik yönetici ile devam ediyoruz. Shota Arvaledze ile başlamıştık ve yollarımızı ayırdık. Kendisini fazlaca sevmemize karşın yollarımızı ayırmak zorunda kaldık. Artık de yeni bir hocamız var. Liam Rosenior, bize ne rapor verirse o tarafta destekler yapacağız. Şuanda işveren o, bize de onu memnun etmek düşer. Hocamıza alternatif daima gdolayıyoruz. Türk liginden biroldukca oyuncu götürdük ve başarılı oldu bu ortada. Baktığınız vakit Ozan Tufan’a tribünden müzikler söyleniyor. Kendisine özel tezahürat var. Doğukan Sinik, sakatlık geçirdiği için epey vakit kaybetti fakat onun haricinde Tetteh’e herkes bayıldı. Allahyar, bu ekipte fazlaca kıymetli bir isim. Taraftarlar dönmesini bekliyor. Pelkas’a özel bir parantez açmak gerekiyor, grubun en yıldız oyuncularından bir tanesi. Baktığınız vakitte son 5 deplasmanda 4 galibiyetimiz var. İç alanda zorlanıyoruz. Onu da çözersek güya daha ileriye gideriz” halinde karşılık verdi.

“FENERBAHÇE, GALATASARAY, BEŞİKTAŞ, TRABZONSPOR BÜTÇELERİYLE OYNUYORUZ”

Ligdeki pozisyonlarıyla ilgili soruya Acun Ilıcalı, şöyle yanıt verdi:

“Bu ligde her şey oluyor onu söyleyeyim. hiçbir maçın favorisi yok. İki taraflı bakabilirsiniz, karamsar bakarsanız düşme çizgisine hayli yakın diyebilirsiniz. Ben optimist bakıyorum. Play offla 7 puan fark var. Kalan maç sayısı da 25-26, bu maçlarda 7 puan kapanabilir ancak bizim asıl maksadımız uzun vadeli. Sonuç itibariyle epeyce büyük bütçeli kadrolar var. 150 milyon paundluk ekip var karşımızda. Hani Fenerbahçe , Galatasaray , Beşiktaş , Trabzonspor bütçeleriyle oynuyoruz” diye karşılık verdi.

“ARDA GÜLER’DE, HAKAN ÇALHANOĞLU DÜZEYLERİ GÖRÜYORUM”

Fenerbahçe’nin genç yıldızı Arda Güler için gelen soruya Acun Ilıcalı, “Benim hayli yorum yapmama gerek yok. Çok kıymetli spor yorumcuları Rıdvan Dilmen, Sergen Yalçın hocamız üzere isimler Arda Güler için hayli kıymetli yorumlar yaptı. Onların üzerine benim yorum yapmam biraz gereksiz diye düşünüyorum. Her atağı beni memnun ediyor. O zekasındaki ilerilik, fizikî olarak şayet üzerine koyabilirse bence, Dünya Kupası’nda da şöyleki bir durum var. Fas söylemiş olduğiniz vakit Hakim Ziyech. Fas’ın bir yıldızı var, gözümüz onda. Belçika söylemiş olduğiniz vakit Eden Hazard’ı, Lukaku’su var. Hazard senelerca ekibi götürdü. Her ülke birilerini çıkarmış bu biçimde. Bizim ülkemizde ben Hakan Çalhanoğlu’nu o düzeylerde görüyorum. Gerçek manada Hakan Çalhanoğlu’nun yanına gelebilecek, tahminen de ilerisine gidebilecek isme gereksinimimiz var. Tahminen de senelerca gururlanabileceğimiz bir isme muhtaçlığımız var. niye bir isim çıkmasın. Arda Güler de bu potansiyel olduğu kesin lakin bundan daha sonrasını bize o söyleyecek” halinde karşılık verdi.

“DÜNYA KUPASI’NDA FAVORİM BREZİLYA”

Dünya Kupası’nda favorisini de söyleyen Acun Ilıcalı, konuşmasını şu biçimde tamamladı:

“Ben İngiltere’yi tutuyorum. Sonuç olarak hayli kıymetli bağlar kurduk. Arjantinlilerle de çalıştığım için sempatim var. Baktığınız vakit da bir Fenerbahçeli olarak da Brezilya niye olmasın. Kalbim bunlarla birlikte artık favori kim derseniz Fransa bir adım önde gözükse de Güney Amerika tarafınca ve İngilizlerden yana İngiltere-Fransa eşleşmesi hissediyorum. Orada her şey aşikâr olur. İngiltere sürpriz yapabilir, favori Brezilya.”

ACUN ILICALI’DAN HULL CITY TARAFTARLARINA BİR SÜRPRİZ DAHA

Takımını yerinde takip eden Hull City taraftarlarına kulüp sahibi Acun Ilıcalı’dan bir sürpriz daha geldi. Antalya’da bir tema parka giden 320 Hull City taraftarı, sürat treni, endişe tüneli, sürat kaydırağı üzere aktivitelerle bol eğlenip Antalya’daki hoş havanın tadını çıkardı. Acun Ilıcalı’nın ekibi Hull City, ikinci hazırlık maçını Trabzonspor ile oynayacak.