Adamlar Mostek gettosuna meth sağladı ve polis onları bunu yaparken yakaladı

Bakec

Member
Polis, bu Şubat ayında Mostek’teki sosyal açıdan dışlanmış Stovka bölgesinde uyuşturucu dağıtımı hakkında bilgi aldı. Chimera adlı bir operasyonda, ek bilgiler onları, kendilerine göre son iki yılda en az 310 kez meth temin edip satan 27 yaşındaki bir adama götürdü.


Bu süre zarfında birkaç kez ev değiştirdi ve uyuşturucuyu dağıttı. Ellerinden toplamda onlarca gram meth geçti ve bunları son kullanıcılara 100 ila 400 kron karşılığında sattı.


Sanığın uyuşturucunun çeşitli kaynakları vardı. Bunlardan biri, Litvínov’lu otuz bir yaşında bir müteahhit ve onun yirmi altı yaşındaki şoförüydü. “Litvín’deki apartmanlardan birinde meth üretmeleri gerekiyordu. Daha sonra bitmiş ürünü çevre ilçelere teslim ettiler. Ancak dağıtım için ana hedef bölge Mostecké Stovek’in yeriydi” dedi polis sözcüsü Václav Krieger.


Kanıtlar ayrıca kriminalisti České Zlatníky’deki bir eve götürdü; burada polis dört kişiyi tutukladı; bunlardan ikisi doğrudan meth pişirirken yakalandı.


Litvínov’daki bir apartman dairesinde ve České Zlatníky’deki bir aile evinde yapılan aramalarda, esas olarak kimyasallar ve uyuşturucu üretimine yönelik diğer araçların yanı sıra satışa yönelik yaklaşık 350 gram meth ele geçirildi. Polis ayrıca çalıntı bir ateşli silah ve 40.000 kron nakit para buldu. Polise göre grup, son üç bira üretiminde 1.050 gram meth üretti.


Yedi kişinin tamamı, soruşturmacı tarafından yasadışı üretim ve narkotik ve psikotrop madde ve zehirlerin diğer şekillerde işlenmesiyle suçlandı. Polis, Chimera olayıyla ilgili olarak daha fazla kişiyi suçlamayı planlıyor.
 
Üst