Arda Güler tarihe geçti!

bencede

Global Mod
Global Mod
Türk futbolunun geleceği olarak gösterilen oyuncuların başında gelen Arda Güler, Çekya müsabakasının 68. dakikasında oyuna girdi ve birinci kere A Ulusal oldu. 25 Şubat 2005 doğumlu olan Arda, 17 yaş 8 ay 25 günle Ay-Yıldızlı formayı sırasıyla Batuhan Karadeniz (17 yaş 5 ay 16 gün), Caner Erkin (17 yaş 7 ay 22 gün) ve Enes Ünal’dan (17 yaş 10 ay 21 gün) daha sonra giyenen genç 4. futbolcu unvanını elde etti.

Emirhan ondan sonrasında…

Arda, daha oyuna girmeden Gaziantep’te onun ismiyle tezahüratlar yapıldı. Yıldız adayımız, topu her ayağına aldığında büyük bir alkış koptu. Birinci 11’de Samet Akaydin ve Onur Bulut, 59’da da Tayyip Talha Sanuç, tıpkı Arda üzere birinci kere A Ulusal oldular ve epeyce âlâ bir performans ortaya koydular. Emirhan İlkhan ise bu heyecanı yaşamayı daha sonraki maçlara bıraktı.

Arda maçtan daha sonra da şu sözleri kullandı:

“Hem Diyarbakır’da, hem Gaziantep’te epeyce büyük sevgi ve dayanak gördüm. Beni epeyce keyifli ediyor ve özgüvenimi artırıyor. Herkese epey teşekkür ederim. Burada hayli yeterli bir grup var. Herkes bana fazlaca yardımcı oldu. Bugün benim için fazlaca özel bir gün. Her çocuğun hayalidir ulusal grupta oynamak. Yaklaşık 1 haftadır bu iki maça hazırlanıyoruz. İki maça da epey konsantreydik. Çok kaliteli oyuncular var. Herkes üst düzey oyuncu. Onlardan da bir şeyler öğrenmeye çalıştım. Kamp hem benim için hem ekip için fazlaca yeterli geçti.”

Aslıhan Çil