Bakan Soylu: Cumhuriyet’in 100. yılında bu ülkede bir tek terörist kalmayacak

Adanali

Active member
Bakan Soylu: Cumhuriyet’in 100. yılında bu ülkede bir tek terörist kalmayacak
AK Parti Ortahisar İlçe Binası açılışında kalabalığa hitaben bir konuşma yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’de terörle gayrette gelinen noktayı anlattı.


Bakan Soylu, asker kumandanına nasıl tekmil veriyorsa Süleyman Soylu olarak Trabzonlular’a tekmil vermenin misyonu olduğunu belirterek şu tabirleri kullandı:

Vereceğim tekmil şudur; Bize inandınız ve güvendiniz. Bundan 5-6 yıl evvelden Karadeniz dahil ülkemizin dört bir yanında PKK terör örgütü ülkemizin birliğini ve bütünlüğünü, kardeşliğini bozmak için her türlü melaneti ortaya koyuyordu.
Burada Eren evladımızı katlettiler, o günü bugün üzere hatırlıyorum. Burada Ferhat astsubayımızı, değerli evladımızı katlettiler. Giresun’dan, Trabzon, Gümüşhane’ye kadar teröristler güya her an gelecekmiş üzere burada huzursuzluk ve tedirginlik oluşturmaya çalıştılar. Eren’in ve Ferhat astsubayın katillerini Eren’in mezarının başında zıt sallandırmak benim ahdimdi. Fakat ‘Devletimize yakışmaz, bu biçimde bir şey olmaz’ dedik, bulduk ve gereğini yerine getirdik.
Buradan size tekmil veriyorum, tekmilim şudur; Karadeniz’de tek bir terörist yoktur, tertemiz Allah’ın müsaadesiyle. Tekmilimiz şudur; Türkiye’nin en sıkıntı terörle uğraş alanı olan Mersin’den Hatay’a, Antep’ten Maraş’a, Amanoslar’dan Adıyaman’a olan Amanoslar’da Allah’a hamdolsun bir tek terörist yok. Amanoslar tertemiz.
Size tekmil veriyorum. Erzurum tertemiz, Bingöl tertemiz, Muş tertemiz, Elazığ tertemiz. Allah’ın müsaadesi ve inayeti ile Tendürek tertemiz. bir daha size tekmil veriyorum Allah müsaadesiyle Cumhuriyet’in 100. yılında 29 Ekim 2023 tarihinde Cudi tertemiz olacak. Bu ülkede bir tek terörist kalmayacak.
 
Üst