Birlikte öğle yemeğine çıktılar ve ardından maça karar verdiler. Litvínov’u şimdiden Kaş’a sürüklüyorlar

Bakec

Member
“Harika hokey, birçok duygu. Kardeşim ve ben on yıl sonra birlikte oynadık ve harika sonuç verdi. Ama herkes için harika bir maçtı.” David Kaše tüm övgüyü kendisine saklamak istemedi.

Sağlık sorunları nedeniyle ikinci ekstra lig turuna çıktı ama ilk çıkışı çok daha tatlıydı. Önce Nicolas Hlava’nın şutunu durdurarak damgasını vurdu, ardından Pilsen’in güç oyunu sırasında Verva’nın galibiyetini boş ağlara kaydetti. “Kardeşim bana arabamı boş bir kapıya doğru sürdüğümde biraz gergin olduğunu söyledi. Henüz onun için kaydetmek istemeyeceğimden korkuyordu. Böyle bir fikrin ortaya çıktığını kabul ediyorum ama sonra hemen temizlemeyi tercih ettim,” kardeş ikiliden genç olanı gülümsedi.

Maçtan önce Ondřej ile öğle yemeğine gitti ve aile danışmanlığının meyvesini verdi. “Bunu nasıl hayal edeceğimiz, birbirimizden ne bekleyeceğimiz gibi birkaç şey söyledim. Ama bu sadece bizimle ilgili değil, tüm takımla ve taraftarlarla da ilgili, bizi gerçekten zorladılar. Galibiyet onlarındır” diye teşekkür etti David Kaše.

Ondřej Kaše, Pilsen ile maç sırasında.

Her iki kardeş de yaz antrenmanının tamamını Litvínov’la tamamlamasına rağmen çeşitli nedenlerden dolayı bir maçta birlikte oynamadılar. Sadece Pazar günü Pilsen’e karşı. 26 yaşındaki forvet memnuniyetle, “Hazırlık aşamasında bunu denemek istedik ancak bugünkü maç belki de bunun onsuz da mümkün olduğunu gösterdi” dedi.

Elbette hataları da gördü. Kendisinin iki golde daha fazla şansı vardı. “Kesinlikle daha fazlasını verebilirdim, sona biraz daha odaklanmam gerekecek. Ancak üç puanımız var, önemli olan bu.”

Kaş ailesinin işbirliği Pazar günü Litvínov’a üç gol kazandırsa da kardeşler sadece birbirlerinin ağzına bal sürmediler. Onlar da birbirlerini eleştirdiler. “Kendinize gerçeği söylemeniz önemlidir. Mesela kardeşime diski ondan alabileceğimi birkaç kez söyledim. Bir dahaki sefere daha da iyi olacak şekilde iletişim kurmalıyız” diye vurguluyor David Kaše. Ama ilk defa hiç de fena değildi.