Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suriye’den, savaştan kaçıp ülkemize sığınan kardeşlerimizi asla kovmayacağız

Adanali

Active member
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suriye’den, savaştan kaçıp ülkemize sığınan kardeşlerimizi asla kovmayacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan, MÜSİAD’ın 32. kuruluş yıl dönümü programı ve klâsik MÜSİAD Türkiye’nin Gücü Mükafatları Töreni’nde konuştu.

Cetlerimiz iltifatsız emek zayidir diyor. Muvaffakiyetin takdir edilmesi gerekir. Mandacı ekonomistlerin karamsarlığı aşıladığı bu vakitte bu yaklaşım epeyce daha kıymetli. Karamsar tablo çizmeye çalışanlara en büyük yanıt, ödül alanlardır.
İstihdamda 30 milyonun üstüne çıktık. Sanayi üretimi ve ihracatımız her ay rekorlar kırarak yükseliyor.
Çalışkan, millet ve memleket sevdalısı iş adamlarımızın yanında olmayı sürdüreceğiz.
MÜSİAD her kritik devirde ulusal iradenin yanında saf tutmuştur.
Biz muhacirlik ve ensar olma kabiliyetinin ne olduğunu bilen bir kültürün mensuplarıyız. Onun için de biz bu yolda birebir anlayışla devam ediyoruz. Suriye’den savaştan kaçıp ülkemize sığınan kardeşlerimize sahip çıkacağız Bay Kemal. Siz ne derseniz deyin biz ordayız. Biz bu konutları da onun için yapıyoruz. Kendileri istek ettiklerinde vatanlarına gidebilirler. Biz onları bu topraktan kovmayacağız. Birileri çıkmış laf salatası yapıyor. Biz mesken sahipliğine devam edeceğiz, onları katillerin eline atmayacağız. Bu süreç ortasında yardımseverliğimizi yapmaya devam edeceğiz. Bu yolda motamot yürümeye devam edeceğiz.
Güç, besin ve hammadde meblağları dünyada enflasyonu körüklüyor. Tüm bu olumsuz gelişmelerden Türkiye iktisadı de etkileniyor. Üstelik biz kur baskısı ve evvelden beri en değerli meselemiz olan rasyonaliteden uzak fiyatlandırma alışkanlığı ile uğraş ediyoruz. Piyasa fiyatlarında oluşan şişmenin de temel mazereti petrol fiyatlarındaki dalgalanma. fakat güç yoksulu olan bir ülke Türkiye. Buna karşın kullanıcılara yansıyan fiyat bakımından en düşük güç maliyeti Türkiye’de.
Muhalefetin sabotajına karşın nükleer güç santrallerini devreye almak için çalışıyoruz. Akkuyu’yu 2023 sonuna kadar inşallah bitireceğiz.
Temel önceliğimiz hem etrafımızdaki ateşi hudutlarımız haricinde tutmak birebir vakitte insanımızın can emniyetini sağlamak.
Fahiş artışların bir kısmının ekonomik gerçeklerle ilişkisinin bulunmadığını biliyoruz. Gayri ahlaki sistemlerle milletimizin aşına kan doğrama peşinde koşan fırsatçıların olduğunu görüyoruz. Tamahkarlık yapanlara karşı uğraşımızı sürdürüyoruz. Kabine Toplantısı’nda bu problemleri konuşacağız. Ek tedbirlerle ilgili adımları hızla hayata geçireceğiz. Açgözlü piyasa cambazlarının fiyat oyunlarına, vatandaşlarımızı kurban etmeyeceğiz.
#Canlı: Cumhurbaşkanı Erdoğan, MÜSİAD'ın 32. Kuruluş Yıl Dönümü Programı ve Geleneksel MÜSİAD Türkiye'nin Gücü Ödülleri Töreni'nde konuşuyor https://t.co/wEHrr5kdhX

— AA Canlı (@AACanli) May 9, 2022
 
Üst