Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan THY Yönetici Doruğu’na bildiri: ‘Ülkemizin en kıymetli markası oldunuz’

Adanali

Active member
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan THY Yönetici Doruğu’na bildiri: ‘Ülkemizin en kıymetli markası oldunuz’
Cumhurbaşkanı Erdoğan, THY Yönetici Doruğu’na görüntü ileti gönderdi .

Erdoğan, dünyanın son 3 yıldır koronavirüs salgınıyla başlayan, akabinde bölgedeki sıcak çatışmalarla devam eden sancılı bir müddetçten geçtiğini belirterek, bu süreçten en çok olumsuz etkilenen dalların başında havacılığın geldiğine işaret etti.


Türkiye salgının sıhhat boyutunu nasıl muvaffakiyetle yönetmişse hava ulaşımı ve nakliyatı tarafında de birebir başarıyı yakalamıştır.” tabirini kullanan Erdoğan, THY’nin vakitlice aldığı önlemler ve salgın devrinde hayata geçirdiği yenilikçi uygulamalar yardımıyla krizi en az hasarla atlattığını bildirdi.


Erdoğan, 2021 yılının yaraların sarıldığı sene olarak kayıtlara geçtiğini, 2022 yılının havacılıkta rekorlar kırılan bir yıl olduğunu aktardı.


İstanbul ve Antalya başta olmak üzere ülkenin havalimanlarında gerçekleşen yolcu sayılarının bunu açıkça gösterdiğini lisana getiren Erdoğan, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:

“Devletimizin kasasından 1 kuruş çıkmadan yapılan İstanbul Havalimanı, 2022 yılında da Avrupa Yolcu Trafiği sıralamasında birinci sırada yer aldı. Avrupa’nın en ağır havalimanı olan İstanbul Havalimanı dünyanın en âlâ havalimanı seçildi. Çabucak her gün memleketler arası basında ve toplumsal medya mecralarında İstanbul Havalimanımızla ilgili göğsümüzü kabartan bir habere rastlıyoruz. Yalnızca İstanbul Havalimanı değil sayısını 26’dan alıp 57’ye yükselttiğimiz havalimanlarımızın her biri konforuyla teknolojisiyle mimarisiyle ve başka imkanlarıyla ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor. Daha 15-20 yıl öncesine kadar havacılık alanında kısıtlı varlığa sahip olan Türkiye, bugün bu dalda parmakla gösterilen ülkeler içinde yer alıyor.”

‘Ülkemizin en pahalı markası oldunuz’


Bu muvaffakiyet öyküsünün yazılmasında bayrak taşıyıcısı THY ve yöneticilerinin fazlaca kıymetli katkısının bulunduğunu belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

“Hava yolunu halkın yolu haline getirdiğimiz son 20 yılda kanatlarınızı 5 kıtadaki 129 ülkeye genişleterek ülkemizin en pahalı markası oldunuz. THY’yi dünyanın en bedelli birinci 10 hava yolu ortasına taşıyarak hepimize büyük bir gurur yaşattınız. İnsanımıza umut vermek yerine daima karamsarlık aşılayan felaket tellallarına aldırmadan azimle inançla içtenlikle çalışarak milletimizin bir epey hayalini gerçeğe dönüştürdünüz. Her birinizi emekleriniz ve çabalarınız ötürüsıyla tebrik ediyorum.”

Cumhuriyetin 100. kuruluş yıl dönümü olan 2023’te THY’nin de 90. yaşının kutlanacağını anımsatan Erdoğan, “Bu iki değerli yıl dönümünü hakkıyla kıymetlendirmemiz için tempomuzu artırarak sürdürmemiz gerekiyor. Türkiye’yi ve Türk milletini dünyanın dört bir yanında temsil eden siz kardeşlerimden çalışmalarınızı bu hassasiyetle yürütmenizi bekliyorum.” diye konuştu.
 
Üst