Erdoğan: Uygun ki gençlerle birlikte yol yürümüşüm, yeterli ki onların önünü açacak işler yapmışım diyorum

Adanali

Active member
Erdoğan: Uygun ki gençlerle birlikte yol yürümüşüm, yeterli ki onların önünü açacak işler yapmışım diyorum
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başşehir Millet Bahçesi’nde Lokal İdareler Gençlik Festivali’ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmada, gençlerin önümüzdeki seçimlerde oy vereceğine dikkat çekti. Erdoğan, “Geriye dönüp baktığımda yeterli ki gençlerle bir arada yol yürümüşüm, âlâ ki onların önünü açacak işler yapmışım diyorum. Bizler gençlerimizi geleceğe hazırlamak için çalışıyoruz. Gençlerimiz hayli farklı alanlardaki başarılarıyla bizi gururlandırıyor. 2023 seçimlerinde 6 milyondan fazla gencimiz birinci sefer oy kullanacak. Önümüzdeki seçimlerin kilidi şu yahut bu parti değil gençlerimizdir. Bizim muhtaçlığımız olan jenerasyon Z nesli, Y nesli değil, TEKNOFEST neslidir. Biz gençleri harflerle, nesillerle bölmüyoruz, A’sından Z’sine hepsini de kucaklayacak yapıtlarla, hizmetlerle, çalışmalarla bütünleştiriyoruz.” sözlerini kullandı.

Konuşmasında muhalefet partisi başkanlarına de değinen Erdoğan, “Bay Kemal’in olduğu yerde inkardan diğer bir şey bulamazsınız. GÜZEL Parti’nin olduğu yerde inkardan diğer bir şey bulamazsınız. Bu muhalefet inkarcıdır, inkarcı. Onun için 2023’e epey güzel hazırlanmamız lazım. hayatında tuğla üstüne tuğla koymamış olanların tenkitlerinin boş teneke gürültüsünden ibaret olduğunu unutmayın.” dedi.

DÜZGÜN Parti eski küme başkanvekili Lütfi Türkkan’ın şehit yakınına küfrettiği tartışmaya işaret eden Erdoğan, Meral Akşener’i şu sözlerle eleştirdi:

Şehit yakınına söven densiz utanmaz arlanmaz milletvekiline sıkı sıkıya sarılarak gerçek yüzünü gösterdi. DÜZGÜN Parti‘nin başındaki bayan nasıl küfrediyor? Söylemek istemezdim ancak söyleyeceğim parlamento çatısı altında ‘yavşaklar’ diyecek kadar ileri gidebilen bir bayan. Bunda ne edep ne adap var. Ne olacak? Lideri bu türlü küfrederse onun milletvekili ondan farklı olur mu? Sen bir bayansın bir bayan nasıl oluyor da bu türlü küfrediyor? Bunların suyu kaynadı. Bunların suyunu tam manasıyla kaynatmaya var mıyız? İnşallah Haziran 2023’te bu kazanı kaynatalım ve bunların işini bitirelim”