Erdoğan’dan 19 Mayıs iletisi: İçimizdeki direniş ruhunun bir daha canlandığı bir tarihtir

Adanali

Active member
Erdoğan’dan 19 Mayıs iletisi: İçimizdeki direniş ruhunun bir daha canlandığı bir tarihtir
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ötürüsıyla bildiri yayımladı. Erdoğan, iletisinde şunları kaydetti; İstikbalimiz umudu, aydınlık yarınlarımızın teminatı değerli gençler. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal’in Türk gençliğine armağan ettiği 19 Mayıs, milletimizin azim ve bağımsızlık aşkının dünyana ilan edildiği, içimizdeki direniş ruhunun bir daha canlandığı bir tarihtir.


‘GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ’


19 Mayıs 1919’da Türk milleti, sömürgeci işgal kuvvetlerine karşı bir ve birlikte olarak ayağa kalkmış, son ve ebedi devletimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu için topyekûn bir çabaya girişerek destansı kahramanlıklar sergilemiş, nihayetinde kutlu bir zafere erişmiştir. Bugün de tarihimizden aldığımız güç ve bağımsızlık ruhuyla geleceğe yürüyor, Türkiye’nin kalkınmasını ve büyümesini engellemek isteyenlere karşı amansız bir gayret veriyoruz.


‘BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE’


Büyük ve kuvvetli Türkiye’yi inşa etme heyecanımızı daima canlı tutarken, bu yolda en kıymetli imkanımız olarak gördüğümüz gençlerimizi her alanda destekliyor, onlara fırsatlar sunuyoruz. Ülkemiz geliştikçe elbette gençlerimiz için daha epey imkân ve fırsat da birlikteinde gelecektir. Ulusal şuur ve karakter sahibi gençlerimiz için tüm gücümüzle çalışıyor, Türk gençliğinin potansiyeline güveniyoruz. Ulusal, bölgesel ve global gelişmeler karşısında Türk gençlerinin ortaya koyduğu vizyon ve uğraş ülkemizin geleceği ismine umudumuzu tazelememize vesile oluyor. Türkiye’de eğitimden spora, güvenlikten siyasete, ticaretten sanata kadar her alanda gençlerimizi ön safta görmekle iftihar ediyoruz.


Ülkemizin 2023 amaçları ve 2053 vizyonunu hayata geçirmek için gençlerimizle bir arada yol yürümeyi sürdüreceğiz. Bu fikirlerle, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını tekrar kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını hürmetle anıyorum.”
 
Üst