Karvin – Teplice 0:1, Filov’un vuruşu konuk takımda büyük heyecan yarattı

Bakec

Member
Kaptan Budnsk, sakatlığının ardından Karvina kadrosuna dahil edildi ve Pobe slovinovina’dan Traor, ilk 11’deki yabancıları sayarak Çek ligindeki ilk deneyimini yaşadı.ÇEVRİMİÇİ


maçı dakika dakika izledik


Tam tersine sakat bir muhabbet kuşu ve dizinden ameliyat geçirip uzun bir ara veren en iyi oyuncu Miku’yu özlüyordu. Takım arkadaşları da ona destek olmak için üzerinde Miki, bekle, yanındayız! yazan özel tişörtler giydi.


Teplice’nin ilk 11’inde Krsman ve Havelka oyuncuları ilk lig galibiyetini elde etti. Bir hafta önce Sparta Sparta’dan misafirhaneye giden Norveçli stoper Vindheim yedek kulübesinde bile yoktu.


Ligin yeni oyuncuları elit takıma döndükten sonra şu ana kadar sadece su turunda Zln 4:1 karşısında galip geldiler ve o zamandan bu yana sadece bir puan kazanabildiler. Tetilig’in Uniov takımına yenildiği iç saha maçına bile girmeyi başaramadı. Sezona yavaş başlayan Teplit, son beş turda sadece iki puan topladı.


Saha temsilcileri arasında bile iki oyuncunun da daha iyi bir form bulamadıkları çimlerdeki sudan belliydi. İlk yarıdaki tek gol pas sonucu değil, Teplice’nin kalecisi Grigar’ın yaptığı büyük hataydı. Isınma sırasında beş dakikada evine hediye etti ama Akinyemi’nin çalmasıyla bunu telafi etti.


Yarım saatlik oyundan sonra, birçok düellodan biri oyunun ortasında sona erdi ve ardından Petk, karar vermeleri için her iki tarafa da iki kart dağıttı. Bu şimdiye kadarki en heyecan verici şeydi.


Taraf değişikliğinin ardından Karvint, Budnsk ve Fleiman’ın paylaştığı standart durumların en azından bir kısmını yazdı ve tehdit etti. 63. dakikada Akinyemi üstün bir pozisyona yöneldi ancak golü yüksekti. Avo’nun dikilitaşı daha sonra mesafeyi geçti.


Çorba st. 82. dakikada orta saha oyuncusu Vachouek iki rakibin arasına girmeyi başardı ve Fila, penaltı vuruşundan ligdeki ilk golünü attı. Kaleyi bulan tek kaleden şutumuz var. Oğlanları suçlayacak hiçbir şeyim yok, savaştılar, denediler. Maçtan sonra Karvin takımının yardımcı antrenörü Tom Hejduek, çok tatsız bir duruma düştük, diye yakındı.


Belirlenen golde Grigar, Ezeh’in kalesini eledi ve skordan emin olmak için direğe vurdu. Teplit, Karvin’de sadece ikinci kez en yüksek maçı kazanarak, ilk kez 2016 yılında su ortak lig düellosunda bunu başarmayı başardı.


O halde bizim için mutlu son için savaşın. Bir olay bizim için başarılıydı, asıldık. Maçtan sonra kesinlikle iyi bir performans sergilemedik ama çocuklar karşılık verdi. Kendi sahalarında da bu durumdaydılar, dördüncü kez kazanamadık, dolayısıyla maç çok gergin ve gergin geçti. Teplice antrenörü Zdenko Frala, “Aldığımız puanlar için minnettarız” dedi.
FORTUNA:LİG 2023/2024

16/09/2023 15:00

Nhradnich:
F. Antovski, D. k, D. Moses, L. Ezeh, S. Boh, D. Krk, D. Bartl, M. Doleal, J. Ciupa, A. Ranatovi, A. Ivn


Karar: J. Petk – M. Podan, J. Hurych

Evet: 0:0, Zayıflamış durumda: 0:0, Vahşi şair: 2.268 (kapasitenin %47’si 4.833)

Çevrimiçi rapora tıklayın
 
Üst