Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a 10 soru: Bir damla hamasetin var ise sen de benim bu sorularıma cevap ver

Adanali

Active member
Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a 10 soru: Bir damla hamasetin var ise sen de benim bu sorularıma cevap ver
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı RecEP Tayyip Erdoğan’ın sorularına cevap vermesinin akabinde Cumhurbaşkanı’na, 10 soru yöneltti.

“Bak Erdoğan, sorularına açık ve net cevaplar verdim. Artık bakalım sendeki yüreğe” diyen Kılıçdaroğlu, “Cevaplamaya bir türlü cüret edemediğin sorularımı aşağıya bırakıyorum. Bir damla cüretin var ise sen de benim bu sorularıma cevap ver” sözlerini kullandı.

Bak Erdoğan, sorularına açık ve net yanıtlar verdim. Şimdi bakalım sendeki yüreğe…

Cevaplamaya bir türlü cesaret edemediğin sorularımı aşağıya bırakıyorum. Bir damla cesaretin varsa sen de benim bu sorularıma yanıt ver: pic.twitter.com/c9o6yXPDma

— Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) June 1, 2022

Kılıçdaroğlu’nun soruları şöyle:

Damadın 128 milyar doları art kapıdan düşük kurla kimlere sattı?
Avrupalıların hayat kalitesi korunsun diye Türkiye’yi milyonlarca sığınmacı ve kaçakla doldurdun, huzurumuzu bozma değerine mahallelerimizi sattın. Bu talimatı sana kim ne karşılığında verdi?
33 şehidimizin katilinin kapısına gidip dakikalarca bekledin. daha sonra da hiç bir şey olmamış üzere etrafa gülücükler saçtın. Sana hakaret eden kişinin ayağına gidip mektubunu “takdim” ettin, “Hamd olsun gündeme gelmedi” dedin. niye bu kadar eğiliyorsun? Hakkında ne biliyorlar?
Ekonomiyi batırdın. Latifesi bile kötüyken kendini ekonomist ilan edip, milyonlarca gencimizi işsiz bıraktın, Türkiye’yi yüzde 157 enflasyona mahkum ettin. hiç bir aklı başında ekonomistin seninle çalışmak istemeyişini kendine nasıl açıklıyorsun?
Paravan vakıflar aracılığıyla çocukların, yüzlerce milyon doları birbirine gönderiyor. Yurt kılıfı altında Manhattan’da gökdelen inşa ediyor, çiftlikler satın alınıyor. Ailece bir ortaya geldiğinizde, birbirinizin yüzüne nasıl bakıyorsunuz? Daima merak etmişimdir bunu.
İçişleri Bakanın ne kadar mafya, uyuşturucu baronu var ise fotoğraf çektirirken, sokakları mafyanın denetimine geçirdiniz. Bu örgütlerden beklentiniz nedir? niye hepsi sokağa salıverildi?”

‘Rahip Brunson’ı teslim ettikten daha sonra Kaşıkçı’yı da sattın’

Rahip Brunson’ı teslim ettikten daha sonra Kaşıkçı’yı da sattın. Ülke prestijini konsolosluk bahçesine gömdün. niye katile koşa koşa gittin? Ondan ne bekliyorsun? Sana beklediğini verecekler mi Erdoğan?

‘SADAT’ın Asrika planlarına katılıyor musun?’

SADAT’ın Asrika planlarına katılıyor musun? 15 Temmuz’da kaybolan silahların, bu paramiliter yapının elinde olduğunu biliyor musun? Onlara bu rolü kim verdi? Meskeninde Adnan Tanrıverdi ile ne konuştunuz? Bekledikleri Mehdi kim?
Müzik ve lisan yasakları ile gençleri kışkırtmanın toplumsal çatışma yaratmanın mı peşindesin? Peşinen söyleyelim, yemezler

‘NATO’dan çıkmak yerine yabancı askerleri topraklarımızdan çıkaralım diyorum’

NATO’ya atıp tutuyorsunuz. Ben NATO’nun gerekliliğine inanıyorum. NATO’dan çıkmak yerine yabancı askerleri topraklarımızdan çıkaralım diyorum, var mı sende o yürek? Getirebilir misin bunu Meclis’e