Lovosice’de bir röntgen daha çektirdiler, bir öncekini de hastalık yüzünden kapatmak zorunda kaldılar

Bakec

Member
Steck bölgesindeki yedi hastaneyi yöneten Krajsk zdravotn (KZ) şirketi, röntgen filminin uzatılması konusunda şehre yardımcı olacak. Hep birlikte halkın donanımlı olacağının, niteliklerinin 21. yüzyıla uygun olacağının sözünü verin.


Yeni röntgen ofisi, Lovosice’nin merkezinde, şehre ait bir binada yer alacak ve diğer Lkask ameliyatlarının da bulunduğu Köln Caddesi’ndeki belediye binasının hemen yanında yer alacak. Şehir, alanın inşaat haklarının 2,5 milyon kron olduğunu tahmin ediyor.


Başka bir 2,5 ve 5 milyon kron enstrümanın kendisine mal olacak. KZ muayenesine, röntgende ne kadar süre görünmesi gerektiğine göre fiyatı artacaktır. Lovosice Vojtch Krej (PRO Lovosice) belediye başkanına göre röntgen cihazının sahibi belediye, operatörü ise KZ olacak.


KZ, Lovosice için uygun bir röntgen türü seçer seçmez belediye binası, seçilen alanın inşaat hakları için başvuruda bulunacak. Yılsonuna kadar kadın alımı yapmayı planlıyoruz. Krej, röntgen çekiminin yapıldığı gün birkaç ay sürdüğü için, bu süre zarfında seçilen cihaza ilişkin tüm inşaat işlerini ve elektrik kurulumunu tamamlayacağımızı ekledi.


Lovosice’de inşaat hakları ve röntgen masrafları şehir bütçesinden ödenecek. Tabii ki doğru başlığı arayalım. Her şey planlandığı gibi giderse beşinci yılın ortasında röntgen çekilmelidir. Daha sonra yönetim ve onay sürecinden geçmemiz gerekiyor ki bunun ne kadar süreceğini bilmiyoruz. Belediye başkanı, röntgeni mümkün olan en kısa sürede çalışır hale getirmeye çalışacağız, diye ısrar ediyor.
 
Üst