Mehmet Barlas: Masa her an dağılabilir, onları bir ortada tutan tek şey Erdoğan düşmanlığı

Adanali

Active member
Mehmet Barlas: Masa her an dağılabilir, onları bir ortada tutan tek şey Erdoğan düşmanlığı
Mehmet Barlas, bugünkü yazısında, seçim tarihinin netleşmesine karşın altılı masanın adayının hâlâ daha belirli olmadığını belirterek, “Tarih belirli olsun, adayımızı çabucak açıklayacağız’ diyen muhalefet başkanlarının ağzını bıçak açmıyor.” sözlerini kullandı.


Barlas, yazısının ilgili kısmında şunları kaydetti:


“Bu aday öyküsü, son müracaat tarihine kadar sürecek üzere görünüyor. Sonunda da anlaşabileceklerini zannetmiyorum. İstanbul’un belediye lideri olduğunu unutup Anadolu’da adaylık tipine çıkan Ekrem İmamoğlu ise Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı tezini sürdürüyor. Bir gün umrede, sonraki gün Akşener’in yanında manzara veren İmamoğlu yarıştan çekilecek üzere görünmüyor. Pekala seçmen ne yapıyor?


Seçmen kendi iktisadına, yapılan hizmete ve itimat veren öndere bakıyor. 3600 ek gösterge, rekor maaş artırımları ve EYT’den daha sonra artık Cumhuriyet tarihinin en büyük borç affı gündemde. Milyonlarca kişiyi ilgilendiren bu affın bilgileri merakla bekleniyor.


6’lı Masa ise bütün bu olumlu gelişmeleri uzaktan izliyor. Birbirlerine çelme takmakla meşguller. Hepsi kendi ortalarında arbedeli. Masa her an dağılabilir bir imaj veriyor. Onları bir ortada tutan tek şey Cumhurbaşkanı Erdoğan nefreti ve düşmanlığı.”
 
Üst