Michal Bílek, Teplice adına tekrar ateş ediyor. 24 yıl sonra. Koç onu kontrol altında tutuyorum diyor

Bakec

Member
Maçta aynı adı taşıyan Teplit taraftarları da kilometrelerce sahada ibadet etti. Bval Sparan 1997 sonbaharında Lutomodr'u gönderdiğinde, bu bölgesel kulüp için bir olaydı. Lage şehrinden tarihi sahneye ve Avrupa Oyunları'na kadar takıma yardım etti, üç sezon onun renkleriyle geçirdi ve on bir gol attı. Milli takımın merhum teknik direktörü, camın arkasındaki son golü Kasım 2000'de St. Jablonec'e attı.

Michal Blek'in yıldızı Teplice'de büyük iz bırakan bir oyuncuydu. Ve genç Michal Blek, aile bağlarınız olmasa bile tutuklanmak üzere. Söz konusu teknik direktör Zdenko Frala, kendisinin buradaki herkes gibi bize borçlu olduğunu defalarca kanıtlaması gerektiğini iddia etti.

Bu yüzden Stnadle'daki en iyi tepeyi kazdı ve Blk ile karıştırıldı. Öyle ki Sparta'da seni asistanı yaptı ve birlikte şampiyonluğu kazandılar. Ma birkaç yıl önce Teplice'den teklif aldığında o sırada Michal Blek'in kadrosundaydı. Ve şöyle dedi: Oyun iyi gittiğinde Michal Blek'in kadroda yeri mutlaka vardır, diye güldü Frala.

Ve evet şu anda Blek'in efsaneyle bir ilişkisi yok. Ama sanırım ben de onun gibi bir teknisyenim, diye kıkırdadı savaşçı Blek, amcası Martin hokeyde yakalıyordu. Kladno'nun arkasındakiler bile.

Michal Blek ve teknik direktör Josef Peice, 1999/2000 sezonunun son maçının ardından. Birincisi Hrska kariyeriyle, ikincisi ise Teplice ile oldu.

Oğlu ilk kez en çok futbolcunun yer aldığı yıldız listelerinde kendine yer buldu. Oyunun 22. dakikasında baskıyı fırsat bilen Teplice, kaleyi bulan hızlı vuruşunu Filip Novk tarafından kurtarıldı. Stel yine de kaleye girecekti, ama belki de bir kalecim olmalı, diye düşündü bahar kuyruklu yıldız camı, vuruşumun ardından birkaç vuruştan sonra olanları ayarladı: Aptalca inşa edilmiş bir zemin gördüm ve gol kale için iyiydi. arka gönderi, bu yüzden sıralamaya çalıştım.

Blek, birinci lige nispeten geç girdi ve yirmi altı yaşındayken on beşinci başlangıcında ilk golünü kutladı. Umarım yakında gelir, diye göz kırptı.

Her birinin kuzeyinde, Opava'nın ultisi hareket ediyordu, oyun becerilerinin yanı sıra, kabini karıştırması ve vuruşta yaygara koparması ya da provokatörün bedelini ödemesi gerekiyordu. Olağanüstü bir başlangıçtan sonra, sonbaharın sonunda ilk 11'e yükseldi, ancak Letn'in Sparta'ya karşı oynadığı son maçta sakatlandı.

Michal Blek, efsane.

Michal Blek, ligin çaylağı.

Çelişkili bir şekilde, Türkiye'ye teknik direktör olarak aday gösterilmeyi bile düşünmedi, sakatlıktan sonra pek de rahatsız olmadı. Ani bir kaza sonucu Havelk ve minibüsü yere düştü, biz de onu götürdük. Frala, gerçek maçlara dayanarak onu sağ devre oyuncusu olarak seçtik dedi. Bu onda potansiyelin olduğunu kanıtlıyor.

Olomouc karşısında bunu zirveye taşıdı. Ne zaman karanlığa teslim olmalı, ne zaman öz-farkındalıkla gök gürlemeli. Eğitimin tamamını tamamlamadığım ve Türkiye'ye uçmama bile izin verilmediği için gurur duyuyorum. O zaman ben de ilk bahar eğitimine başlamayı beklemiyordum. Antrenör bana bir anci verdi ve ben de Blk ter döktüm.

Frala bu zaferle geleneği bozmak istemiyor: Ligdeki ilk golünü attığı için onunla çok gurur duyuyorum. Ama on sekiz yaşından beş yaşına geldiğinden beri onunla oyun deneyimimiz var, özgüvenini kaybetmemesi için bunu dizginlemeniz gerekiyor.

Teplice, son maçtan yedi puan aldıkları ve şampiyonluk için lig grubundan sadece iki puan uzakta oldukları için özgüvenleriyle gurur duyabilir. Ama aynı zamanda güvenli evlerdekiler de yeni evli Blek Teyze'yi uyardı. Bir yerlerde böyle bir başlangıcın hayalini kurduk. Hadi alalım. Zln karşısında eşitliği bozamadık, Pardubice'de 23. dakikada yakaladık ki bu bazı takımları devirebilirdi, vuruşu yaptık. Ve beni denemek için canavarı oynadık. İyi bir ekibimiz var, her birimiz birbirimizle dalga geçiyor, çok uzun süre çalışıyoruz.

Ve hatta ünlü ismin taşıyıcısı sayesinde.