Muharrem İnce: Altılı Masa’nın başı karışık, 6 günde dağılırlar

Adanali

Active member
Muharrem İnce: Altılı Masa’nın başı karışık, 6 günde dağılırlar
Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, Düzce ziyaretlerinin akabinde Bolu’da da esnaf ziyareti yaptı. Seçim tarihinin belli olmasının akabinde İnce, Bolu’dan Cumhurbaşkanı adaylarına seslendi.


‘Bir an evvel adaylar ortaya çıkmalıdır’


Cumhurbaşkanı adaylarının bir an evvel ortaya çıkmaları gerektiğini vurgulayan Muharrem İnce, “Seçim tarihi aşikâr oldu, 14 Mayıs. Siyasi partilerin göstereceği adaylar olacak. Yüz bin imzayla aday olmak isteyenler olacak. Benim bir teklifim var, bir an evvel altılı masaya teklifim şu; geçen periyot beni 51 gün kala aday yaptılar 13 tane vilayete gidemedim, yetişmedi, vakit yetmedi. Büyük ilçelerin hiç birine gidemedim. Bence bir an evvel adaylar ortaya çıkmalıdır. Seçime 115 gün civarında vakit var” dedi.


‘Bütün cumhurbaşkanı adaylarını televizyonlarda tartışmaya davet ediyorum’


Seçimlerde yalnızca milletin vicdanına güvenmek istediklerini belirten İnce, “Bir teklifim daha var; cumhurbaşkanı adayı olmak isteyenler televizyonlarda milletin önünde tartışsınlar. Ekonomiyi konuşsunlar, sığınmacıları konuşsunlar, tarımı konuşsunlar, dış politikayı konuşsunlar, eğitimi konuşsunlar. Ben bütün cumhurbaşkanı adaylarına buradan, Bolu’dan açık davette bulunuyorum. İstediğiniz televizyon kanalında, istediğiniz saatte Memleket Partisi’nin genel lideri olarak ben hazırım. Millet karar versin. Yani, medyanın bir kısmını iktidar almış, bir kısmını muhalefet almış, bize hiç yer yok. Medyada yer yok. Hazine parası da yok. Haziniçin milyonları alacaklar artık. Belediyeler var. Biz yalnızca milletimizin vicdanına güvenmek istiyoruz. Bütün cumhurbaşkanı adaylarını televizyonlarda tartışmaya davet ediyorum. Bunda kaçacak bir şey yok. Gençlerin umutlarını nasıl yeteceğiz? Esnafın yüzünü nasıl güldüreceğiz? Tarımı bir daha nasıl ayağa kaldıracağız? Bu sığınmacıları nasıl göndereceğiz? Herkes, bütün cumhurbaşkanı adayları konuşsun, millet de dinlesin sonucunı versin. Hepsine hodri meydan diyorum” diye konuştu.


‘6 günde dağılırlar’


İnce, “Altılı Masa’nın başı karışık. Birisi Türklüğü kaldırıyor, birisi tarikatların önünü açıyor. Bunlarla bu iş olmaz. Birisi İstanbul Kontratını kabul ediyor, öbürü etmiyor. Biri Libya Tezkeresine evet diyor, öbürü hayır diyor. Bunlar 6 günde dağılırlar. Onun için biz ne Cumhur ne Millet tek yol Memleket diyoruz. Memleket Partisi olarak yalnızca gönüllülerin gücüyle, hazine parası olmadan, belediye parası olmadan, müteahhit parası olmadan, sokak sokak Türkiye’yi dolaşıyoruz, takdir milletimizindir. tekrar söylüyorum, bütün cumhurbaşkanı adaylarını televizyonlarda tartışmaya, eski günlerdeki üzere, Demirel vilayet Ecevit tartışıyordu. Bizde dinliyorduk. Mesut Yılmaz ile Tansu Çiller tartışıyordu, bizde dinliyorduk. sonucumızı ona nazaran veriyorduk. Televizyonlarda tartışmaya davet ediyorum hepsini” tabirlerini kullandı.
 
Üst