Muharrem İnce: Muhalefetin bakılırsavi proje üretmektir, hesap sormak yargının işidir

Adanali

Active member
Muharrem İnce: Muhalefetin bakılırsavi proje üretmektir, hesap sormak yargının işidir
Muharrem İnce, İzmir’in Aliağa ilçesinde, partisinin ilçe başkanlığını açtı.

İnce, açılışta yaptığı konuşmada, kısa mühlet evvel, elektrik faturalarındaki TRT hissesinin kaldırılmasını istediklerini ve bunun gerçekleştiğini söylemiş oldu.

İnce, “Teşekkür ediyoruz. Aklın yolu bir. TRT evvelinde tek kanalken kamu yayıncılığı yapıyordu. Şu anda TRT’yi izleyen yok ki. Mecbur da değil millet, bir sürü özel kanal var. bu biçimde bu elektrik faturalarındaki TRT hissesine aslına bakarsan gerek yok” sözlerini kullandı.

‘Keşke yanılmış olsaydım’

Muharrem İnce, 3 sene evvel “Erdoğan tekrar seçilirse dolar 10 lira olur” söylemiş olduğini tabir ederek, şöyleki konuştu:

“Bana gülüyorlardı fakat oldu. Bu başla giderse dolar 15 lira olur. Bu baş hakikat baş değil. Bakın uyarıyorum. Ben dolar 10 lira olur derken müneccim değilim. Yanlış yönetiyorlar. Hukuk yok, akıl yok, bilim yok. Durumdan şad musun? İçim kan ağlıyor. Niçin şad olayım? Keşke yanılmış olsaydım.”

İktidarı eleştirmek yerine tahlil teklifleri sunmak istediğini belirten İnce, “Daha gencecik Fedai öğretmen… Atanamadığı için çocuk inşaatlarda çalışırken elektriğe kapılarak öldü. Yazık günah… O ‘Çıkar telefonunu.’ diyen dayılara sesleniyorum. Kusur yapıyorsunuz, yapmayın” tabirlerini kullandı.

Muhalefetin misyonu

İnce, hem iktidarın birebir vakitte muhalefetin gitmesi gerektiğini söylerken, şu biçimde konuştu:

“Toptan paklık lazım Türkiye’ye. Hem iktidarı hem muhalefeti göndermeliyiz. Muhalefet Türkiye’de daima ‘Hesap soracağız’ diye muhalefet yaptı. Muhalefetin bakılırsavi hesap sormak değildir. Muhalefetin vazifesi proje üretmektir. Hesap sormak yargının işidir. niye muhalefet hiç hesap soramadı biliyor musunuz? Daima palavra attı millete senelerca muhalefet. Muhalefetin bakılırsavi iktidara geldiğinde yargıyı tarafsız, bağımsız hale getirip yargının hesap sorabilmesi için gerekli yasal zorunlulukları yerine getirmesidir. Allah’ın müsaadesiyle biz iktidar olduğumuzda elimizde ne kadar yolsuzluk belgesi var ise yargıya vereceğiz lakin evvel tarafsız, bağımsız, adil, süratli ve faal yargı sistemi kurmak için uğraşacağız.”

Doğal gaza yapılan artırımın “her şeye zam” manasına geldiğini söyleyen İnce, “Dünyada açılmadan artırım goren tek şey Çanakkale Köprüsü. Bunlardan kurtulacağız, hiç kuşkum yok lakin bunlardan kurtulurken muhalefetten de kurtulalım. Zira bunların birbirinden farkı yok” değerlendirmesini yaptı.

Muharrem İnce, Memleket Partisi’nin kısa müddette birinci parti olacağına inandığını da söylemiş oldu.

Konuşmasının akabinde partisinin Aliağa İlçe Başkanlığı binasını hizmete açan İnce, ilçe esnafını ziyaret etti ve vatandaşlarla sohbet etti.