ONLINE: Vary ni Vtkovice, Hradec yolu gösteriyor. Sparta ekaj Budjovice

Bakec

Member
Dinamo, sezona yeni bir teknik direktörle ama aynı zamanda değişmeyen, güçlü bir takımla girerek Şampiyonlar Ligi’nde de iyi bir performans sergiledi. Sezonun başlamasından dolayı çok üzgünüz. Başantrenör Vclav Varaa, sıralamanın en altında yer almak için elimizden geleni yapacağımızı duyurdu.


Altın için açık bir adayın karşısında yer alan Litvnov, sıralamanın en altından çıkmak istiyor. En genç takımlardan birine sahibiz ve orada çok agresif olacağımızı biliyorum. Siktir git. Bu güvenle bir hit olacak. Ve kim onun yüzde yüz verdiğini düşünüyor ve ne olursa olsun teknik direktör Karel Mlejnek’te ortaya çıkacak.


Tam tersine Sparta yaş bakımından en yaşlı takımlar arasında yer alan bir takım. Praan, kulübün kuruluşunun 120. yıldönümünü ve yedi yıllık şampiyonluk mücadelesine son verme hedefini kutluyor. Bronz madalyanın ardından Budjovice’nin sezona dair umudu büyük bir hızla tükendi, istikrardan yoksun kaldılar ve geçen yıl ivmelerini kaybettiler.


Comet yeni isimlerle dolu. Teknik direktörü Patrik Martinec sezon başından itibaren çok şey vaat ediyor: Son yirmi yılın en iyi ekstra ligi olacak. Bütün takımlar iyi gönderildi, kaliteli bir oyun sergilediler. Sparta ve Pardubice hakkında çok şey konuşuluyor ama Hradec, Vtkovice ve daha fazlasını da unutmayalım.


Kuşta ilk kez kardeşi Tom’un liderliğindeki Hradec ile karşılaştı. Kendisinin ve oyunun, çok çeşitli buklelerle bu şekilde görünmek için her gün dikenlere gitmeye çalıştıklarını söyledi. Ancak takımın, Vtkovice ile oynanan dengeli yarı final maçında doping skandalının yaratacağı olası baskıyla nasıl başa çıkacağı bir soru.


Ostravan, Karlovy Vary’nin derin düellosuna konuk oluyor. Energy, Riders koçu Milo Hola da dahil olmak üzere üst üste dokuz maçın sekizini kazandı. Azizi, Düşüşten itibaren kendinden emin olduğu için basit bir şey istemedi. Kolay bir çıkış yolu yok ama bence herkesi yenebilecek kapasiteye sahibiz, dedi Kaptan Jiernoch.


Liberec, Mlad Boleslav’ın rakibine karşı maça başlıyor. Filip Pen, Nisan 2019’da Tinc ile Fin domuz etinden bu yana ilk kez Blch Tygr sahnesinde yarışacak. Dönüşünde Brusla karşısında nasıl bir performans sergileyecek? Geçen sezon onu etkileyen kasvetli üretkenliği geliştirebilirse de kötü olur.


Son maçta Olomouc, Kladno ile karşılaştı. Her iki grup da bar ustaları arasında yer alıyor. Ryts, ikinci lig şampiyonuyla yeni bir karşılaşmayı önlemek için kendilerine net bir hedef belirlerken, Hancılar zorluklara meydan okuyor.


Klov, gücün tutarlılığıdır. O orada olduğunda meme sizi yarı finalde bile ezecek. Ancak antrenör Mory Jan Tomajko’ya göre alçakgönüllü olmalı ve küçük adımları takip etmeliyiz.


1. turun çeyrek finalinde Plze uykuya daldı ve savunmanın şampiyonu Tinca’yı 3:1’lik skorla mağlup etti.
 
Üst