Polise göre mahkeme muhasebecisi 16 milyon doları zimmetine geçirdi, parayı kullanması gerekiyordu

Bakec

Member
Bulgularımıza göre, Mart 2019'dan Kasım 2023'e kadar olan dönemde, Louny Bölge Mahkemesi çalışanı olarak sanık, mahkemenin 16.112.486 kron tutarındaki fonunu kademeli olarak ve yetkisiz olarak banka hesabına aktarmak zorunda kaldı. . Bu sayede maddi imkanı elde eden ve kendi ihtiyaçları için aşağıdaki hac ziyaretini gerçekleştiren Ibehej, olayı şöyle anlattı:

Kriminal, sanık avcıyı büyük ölçekli bir kodla zimmete para geçirmekten serbest bıraktı; kendisi beş ila on yıl hapisle karşı karşıya. Ppad, St nad Labem'deki Bölgesel Devlet Temsilciliği Ofisi tarafından denetlenmektedir.

Çek adaletinin sunucusu, Norveç'teki saldırıya dikkat çekti, kendisine göre emekli maaşı, bugün kendisine aktaran eski bir mahkeme hakimi tarafından kesildi.

Adalet Bakanlığı bunun sistem hatası değil, bireyin hatası olduğunu belirtti. Mahkeme başkanı Hana Bachov, eski ortağının mahkemede çalışmadığını basına doğruladı.

Bachov, burada mali kaynakların kesinlikle kötüye kullanıldığını doğrulaması gerektiğini söyledi. suçlu kadınlara ilişkin spesifik bilgilerin yalnızca denetleyici devlet temsilcisine verilebileceğini söyledi. Duruşmanın gidişatının şaşırtıcı olduğunu ekledi.

Adalet Bakanlığı olayı Lunsk mahkemesinin bağlı olduğu bölge mahkemesi başkanından öğrendi. Bakanlık konuşmasının merkezinde yer alan Vladimr Epek, bunun sistematik bir hata olmasa da benzer bir başarısızlığın bir kişi tarafından tekrarlanmasını imkansız hale getirecek önlemler üzerinde çalıştığımızı belirtti.

Ayrıca, bu durumda, 2019'dan bu yana yapılan ve Mahkeme veya Maliye Bakanlığı tarafından yürütülen kontroller sırasında tespit edilemeyen sofistike bir cezai faaliyetti, Adalet Bakanlığı'nın olası araştırıp araştırmayacağı sorusunu da ekledi. durumdan mahkeme sorumludur.

Ceska-justice.cz portalına göre, zimmete para geçirmeye neden olan Louny Bölge Mahkemesi yargıcı Josef Pelc'tir.

MF DNES'in konuştuğu Pelce'yi tanıyorum, mahkeme emekliliğini zimmetine geçirdiği bilgisi beni şaşırttı. Onu yıllardır tanıyorum, normal bir adam, dedi kadim dostu.

Lunsk'ta bir spor kulübünde çalıştı. Bizi hazırlıksız yakaladı. Bu bir oyun, kulübün liderliğinde çalışmadı, dolayısıyla bizim finansmanımıza erişimi yoktu. Onun bir szka olup olmadığını bilmiyorum, onun hakkında böyle bir şey tanımadım, ancak bugün cep telefonunuzda oynayabilirsiniz, dedi sporcu, kimliğinin gizli kalacağı vaadiyle.

Pelc'in kayıtlarına göre Ron ve ailesi yılda birkaç kez yurt dışına, örneğin Maldivler'e veya Türkiye'ye tatile gidiyordu.