Samet Akaydın: “Milli forma her atletin hayalidir”

bencede

Global Mod
Global Mod
A Ulusal Grup takımına birinci sefer çağrılan Adana Demirsporlu Samet Akaydın, yarın oynanacak Çekya maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Ulusal gruba seçildiği için gururlu olduğunu ve hayaline kavuştuğunu söyleyen Samet Akaydın, yarınki maçı kazanarak Gaziantep halkına ve Türk milletine galibiyet ikram etmek istediklerini söylemiş oldu.

“Gaziantep ve Diyarbakır halkına teşekkür ediyoruz”

Konuşmasına Gaziantep ve Diyarbakır halkına teşekkür ederek başlayan Samet Akaydın, “Diyarbakır halkına teşekkürler, bizi hoş karşıladılar. Gaziantep halkına da teşekkür ediyoruz. İki kentimizde de hayli hoş karşılandık. Bizler de birinci maçta olduğu üzere bu maçı da kazanarak onlara galibiyet armağan etmek istiyoruz” dedi.

“Milli forma her atletin hayalidir”

Milli grupta forma giymenin en büyük hayallerinden biri olduğunu lisana getiren Samet Akaydın, “A Ulusal Ekip sahiden hayli farklı bir yer. Her atletin hayalidir ulusal formayı giymek. Benim de hayalimdi. O hayali gerçekleştirmek nitekim epey hoş bir his. Üstesinden geleceğimi düşünüyorum. İnşallah o fırsatı epeyce hoş değerlendireceğim” sözlerini kullandı.

“Ben ulusal forma hayalime kavuştum, gençler hayallerinden vazgeçmesin”

A ulusal formayı daima giymek istediğini ve bunun için hayli çalışacağını söyleyen Akaydın, “Ben pes etmeyi sevmiyorum. Her vakit üstüne koymayı seviyorum. Kendime hudut koymadım. Hudutların ötesinde bir yer var. Bu yüzden her maçta performansımın üstüne bir şeyler koymak istiyorum. Genç arkadaşlarımıza da şunu söylemek istiyorum; her vakit kendilerini geliştirerek çalışmaya devam etsinler, pes etmesinler. Hayallerinden vazgeçmesinler, Anadolu ekipleri ulusal kadro yetkilileri tarafınca her vakit izleniyor” formunda konuştu.

“Milli ekipte oyun ve sistem olarak yabancılık çekmiyorum”

A ulusal grupta sistem ve taktik manada eza yaşamadığını da söyleyen Samet, “Burada aslında hocamla oyun kurma ve sistematik olarak yabancılık çekmiyorum. Hocamızın taktik manada her şeye fazlaca ehemmiyet verdiğini görüyorum. Benzeri bir sistemi Adana Demirspor’da Montella hocamızla da oynuyoruz. O yüzden pek yabancılık çekmiyorum. Montella hocam de benimle gurur duyuyor” diye konuştu.

GAZİANTEP (İHA)