Schmicer siyaset ve Sparta'nın Liverpool'daki başarısızlığı hakkında: Çek ligini düşürüyor

Bakec

Member
Bir antrenör olarak basketbol, Çek futbolu ve rugby'nin bir karışımı olan ve biletleri tükenen Combatball sergisini yönettiği Gününde, etrafı selfie seven hayranlarla çevrili Çek futbolu hakkında kısaca konuştu.

Sparta'nın Liverpool'daki rövanş maçında da fena halde başarısız olması sizi şaşırttı mı?
Beş kenarlı bir poposu vardı. Dakikalar içinde 0:4 kaybettiğinizde buna ne dersiniz… Tk. Çocuklar arka alanda iki hata yaptı ancak Prag'daki ısınmada onları cezalandırdılar. Üçlüyü daha basit oynamaları gerektiğini düşünüyorum, topa hızla ulaşıp oraya vurmaya çalışacağım. Liverpool dar bir alandayken geriden oynamak için mağlubiyet istiyorsunuz ve onlar da onları cezalandıracak. Ne oldu.

Sparta'da lto var mıydı?
Ben de belki öyle olduğunu düşündüm. bu iyi değil İki maçta Çek şampiyonu olarak 1:5 ve 1:6 kazandığınızda nai liginin hayalini kuruyorsunuz. İyi bir kartvizit değil.

İngiliz medyası zayıf bir rekabet, umutsuz bir Sparta hakkında yazdı.
Buna ayıp demek istemiyorum ama hoş değil. Kendi kendilerine diyorlar ki: Efendileri böyle çalarken Esk'teki diğer karanlıklar nasıllar? Başaramadılar, daha iyi iş çıkaracaklarını düşündüler. Ama bu futbol, bazen öyle olur.

Peki hayran olarak nasıl geçindiniz?
Eğer Sparta ve Liverpool arasında seçim yapmak zorunda kalsaydım, kimi destekleyeceğim konusunda Liverpool'u seçerdim. Ancak onların 11 puan almasını istemezsiniz, ben de öyle düşünmüyordum. Senin lp çalacağını sanıyordum.

Futbol efsanesi Vladimr Micer, Danimarka salonundaki Combatball 3 sergisinde antrenör Tmu Houk olarak.

Slavia, son 16 turunda AC Milne ile elendi ancak iki kez mağlup oldu.
Her ikisi de etkilenen erven kartlarını kaydeder. İlkinin peşinde olsalar da olmasalar da… onları atlatmaya karar verin. Breet yapmak istemiyorum ama şimdi yazıyorum. Diouf bile Milano'da, her ne kadar anlaşılır bir şekilde burada olmasa da. Evet, Holea'dan belliydi, geç kalmıştı ama birinin kaleye gitmesi ya da kalecinin suç ortaklığını engellemesi gibi bir durumda değildi. Milne ile iki kez paylaşma fırsatımız oldu, hatta dışlanma nedeniyle iki kez içtik. Onlarla eşit bir oyun oynayabilecekmişiz gibi görünüyordu. Durumun böyle olup olmadığını bilemeyeceğiz. Belki yılda bir tane.

Yeni milli takım antrenörü Ivan Haek ilk adaylığını açıkladı. Pekvapila vs?
Gençleşti. Gönderecek adamları o seçti, buna pek bir itirazım yok. Bakalım iki yasal kurtarışla ne yapacaklar, hadi bundan geri dönelim. Ben bazı sorular sorabiliyorum çünkü ben oynuyorum, onlar istemezler. Ben onlara Euro'dan önce bir araya gelmelerini söylüyorum, fazla zaman yok. Önemli olan kimsenin incinmemesi. Euro'da hava karanlık olacak, harika olacak, özellikle de Almanya'da, yani bizden çok uzakta değilken.

Haek, Brabec, Kuchta ve Coufal ile bir araya gelen son temsilcinin Flamendres üçlüsü olan Belmond takımlarını aramadı. Onun hareketine katılıyor musun?
Bunları ceza olarak mı söyledi bilmiyorum ama en azından bir şey yemek zorunda kalmadı. Kabinlerde bile yok. Vichni bunu sorardı. Prost onları almadı ve Euro'ya geçmek için çok uğraşmaları gerekecek. Bu iki anlam taşıyor.

Kolayca ulusal karanlığın yöneticisi olabilirsiniz, değil mi?
Annem ne zaman okulu bıraktı (Pavel Nedvd), Karel Poborsk'un siyasi olarak geçilmez olduğu yazıldı. Siyasetten değil futboldan konuştuğumuzu sanıyordum. Bazıları bunu kişisel olarak algılıyor ve politik olarak algılıyor. Yani dökmedik, o zaman muhtemelen kimse fark etmedi, o yüzden hiçbir şey yapmak istemediler. Bu onların een'i, böyle istediler ve böyle de oluyor.

D

D

Berbrov'dan sonra futbolun birleşeceği siyasi yer değil mi?
Ben de anlamıyorum. Ama başkanlığa aday olduğumda öğrendi. İyi niyetli olduğunu biliyordum ama siyasi desteğiniz yoksa, Şampiyonlar Ligi'ni üst üste dört kez kazansanız bile bunun size bir faydası olmaz. Konu futbol değil. Şu anda neden birisine rahatsızlık veriyorum, diğerlerine sormanız gerekecek.

Gerisini diken diken etmek istemez misin? Bu rolü Combatball'da denediniz.
Burada çok ateşli bir tarz var arkadaşlar, yazıklar olsun kendinize. Büyük futbolu sevmiyorum. Benim buna cesaretim yok. Kendimi bir oyun olarak görüyorum, koçun bunu farklı şekilde ele alması gerekiyor.

Tükendi Maroldovka'nın önündeki sergiyi nasıl buldunuz?
Sporu yakalayın! Onu ilk ben gördüm. Takımı birleştirmek zaman alır, tabii ki Basklı oldukları için iki puan, ama birinin altına girmek için etrafınızda güçlü adamlara ihtiyacınız var. Tam bir kavgaydı.

Dn'de Combatball 3, basketbol, ragbi ve kurtarma sporlarının karışımı olan bir sporda faydalı bir kurtarma oyunu. Dövüşçü Patrik ralok Hbler ki bir faulden sonra.

Oyuna bir oyun gibi girmek istemediniz mi?
Oynardım ama yakalamam gerekirdi. İki metre hızla kontrolden çıktı. Sen sakladığın sürece hemen peşine düşerler, buna alışmak, susturulmak gerekir.

Eve dönüşleriniz nasıl?
Her zaman güzel. Sigi takımıyla Dna futbolcularına karşı hokey oynamak için buraya gidelim. Ve Aralık ayında eski muhafız Pelikna Dn'yi kazmaya gideceğim. Bu bölgeye gittiğimde her zaman evime dönmekten onur duyarım. İki yıl Kovko Dn'de ve 12 yaşıma kadar Verneice'de oynadım. Burada büyüdüm. dikenli yıllar avda kalacaktır.