Selvi: Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu, gündemi cumhurbaşkanlığı adaylığı olan bir görüşme yaptı

Adanali

Active member
Selvi: Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu, gündemi cumhurbaşkanlığı adaylığı olan bir görüşme yaptı
Hürriyet müellifi Abdulkadir Selvi bugün kaleme aldığı yazısında CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Lideri Ekrem İmamoğlu içinde gerçekleşen ‘cumhurbaşkanı adaylığı’ görüşmesini kıymetlendirdi.

Selvi, toplantıda “Kılıçdaroğlu’nun İmamoğlu’na isminin daima cumhurbaşkanı adayı olarak geçtiğini belirterek, ne düşündüğünü sorduğunu, İmamoğlu’nun “partiden kendisine bu tarafta taleplerin geldiğini, bu tıp söylentilerin de bir daha parti ortasından çıkarıldığını, bu durumdan mutlu olmadığını” söz ettiğini belirtti.

Selvi, İmamoğlu’nun karşılığının Kılıçdaroğlu’nu tatmin etmediğini söyleyerek, şu biçimde devam etti:

“Kılıçdaroğlu bunun üzerine hayli net konuşuyor. Kılıçdaroğlu’nun epeyce kararlı konuştuğu söyleniyor. İmamoğlu’na, ‘Bu işin bitmesi gerekiyor’ diyor. Cumhurbaşkanı adaylığını gündemde tutma. Bu işe bir nokta koy, diye konuşuyor. Kılıçdaroğlu’nun kararlı halinin İmamoğlu’nu gerilettiği söyleniyor. İmamoğlu, Kılıçdaroğlu ile yaptığı toplantıda kendisinin cumhurbaşkanı adaylığını istemediğini epey net bir biçimde anlıyor. Zira toplantıda Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’ndan İstanbul’un sıkıntılarına odaklanmasını istiyor. ‘İstanbul’la ilgilen’ diyor. Vakit zaman Kılıçdaroğlu’nu eleştiriyorum. Lakin CHP Başkanı başından itibaren seçilen belediye liderlerinin kentlerine hizmet etmekle yükümlü olduklarını savunuyor. İşlerine odaklanmalarını istiyor. Pekala ne bekleniyordu? Ankara’daki toplantıdan daha sonra Ekrem İmamoğlu’nun ‘Cumhurbaşkanı adayı değilim. Benim gönlümden geçen, partim CHP’nin genel lideri olarak Sayın Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığıdır’ demesi bekleniyordu. Bu rahatsızlığın İmamoğlu’na iletildiği söyleniyor. O niçinle İmamoğlu’nun şu günlerde yeni bir açıklama yapması şaşırtan olmamalı.”