Seni köpek gibi deşeceğim, diye tehdit etti kardeşini. Cinayete teşebbüsten 14 yıl hapis cezası aldı

Bakec

Member
Litvnovlu Batelkov kardeşler arasında cinayete teşebbüsle sonuçlanan anlaşmazlığın temelinde huysuzluk yatıyordu. Küçük erkek kardeş Radek geçen yıl elektrik işleri üzerine bir ticari makale yayınlamak istedi. Ancak mesleki geçmişi olmadığından işini kaybettiğinde kendisine kefil olmak için ablasını görevlendirdi.

Kardeşimin de ruit'i olmalı. Batelka, kardeşine bıçakla saldırdıktan sonra mahkeme önünde bana söz verdi, ancak bunu kastetmediğini söyledi.

O zamandan beri iki kardeş arasındaki ilişki pek de cennet gibi değildi. Kurbanın cep telefonunda kardeşinin Zku*vysyn olarak kayıtlı olması da bunun kanıtıdır. Kardeşim kasabada arkadaşlarının gözü önünde büyüdü. Radek Batelka, yemek yemiyormuş gibi bir şeyler yiyormuş gibi davrandığını söyledi.

Kardeşim kuruluş belgesi için bana kefil olmak istemeyince çok kızdım ve onun dediğine göre ilk başta ona bir sürü SMS göndermeye başladım.

Yaşlı adam defalarca yaşadığı apartmanın balkonunun altına onu aşağıya davet etti. Kuşunu öldüreceğim, seni köpek gibi koklayacağım. Meth alımını kaybetti, akıştan bir gün önce alkolle birlikte içti. Bu, geçen yıl kardeş çiftin bir komşusu tarafından iDNES.cz portalında doğrulandı.

O vahim günde Radek Batelka bir bira içti, Ordu dükkanından bir fünye satın aldı ve yine ağabeyinin balkonunun altında durup onu azarladı ve ona meydan okudu ve aşağı indi.

Ağabeyim defalarca beni balkonun altından dışarı çıkmaya çağırdı, beni öldürecekti. Elimde gördüm, aşağıya indim ve nefsi müdafaa için yanıma teleskopik ayakkabı aldım, ikisinin ona saldırdığını söyledim.

İddiaya göre tonk, ön kapının önünde kardeşine elindeki bıçakla saldırarak, çıkan kavgada maktulünü 9 yaraladı. Ob eğildi. Girişte iki kişinin durduğunu öğrenince elbiselerini çıkardı.

Yaşananlar tamamen kazaydı. Neden cinayet işleyeyim ki? Dokuz kameranın altında mı? Bu saçmalık, hiçbir şeyi yerine getirmedim. Seni ondan çıkarmak istediğimi inkar etmeyeceğim. Ama pişmanım. Kardeşime bir özür mektubu gönderdim, rüyasında duruşmayla ilgili gerçekte ne olduğunu hatırlamadığını söyledi.

Sadece kardeşimle kavga etmek istiyordum. Sıcaklığı düşünmedim, kartvizitle sorunum olmadı, farklı çalıştım. Sevgili kardeşim, hatamdan dolayı pişmanım ve özür dilerim, kusura bakma.

Yargıç Vladimra Kodatov'a göre sanığın her zaman kardeşine saldırmayı planladığı açık. Kardeşinin ise akşam saatlerinde yangını kapatmaya çalıştığı için ateş yakmasından korktuğunu belirtti. Yargıç, birinden korktuğunuzda kesinlikle onu bir şey yapması için kışkırtmaya çalışmadığınızı, ancak onun yolundan çekilmeye çalıştığınızı söyledi.

Karar kesin değil, Batelka'nın avukatı ipotek ihracı için tuttu.