Son dakika | Ulusal Kadro’ya dönen Caner Erkin’den Stefan Kuntz ve Norveç maçı yorumu

bencede

Global Mod
Global Mod
A Ulusal Futbol Kadromuz, 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu’ndaki kritik maçta 8 Ekim Cuma günü Norveç’i konuk edecek. Kuvvetli müsabaka öncesi bir daha Ulusal Kadroya dönen Caner Erkin, açıklamalarda bulundu.

İşte Caner Erkin’in açıklamaları:

“Uzun yıllardir aslına bakarsan ulusal formayı terletiyorum. O yüzden epey keyifli oldum. Öbür kamplarda, Avrupa Şampiyonası’nda da olmak isterdim ancak nasip değilmiş. Şu anda buradayım ve epey memnunum. Elimden gelen her şeyi vermeye hazırım”

“Önceden de arkadaşlık ile ulusal grupta hiç bir sorun yoktu. Artık yeni bir gelişim oldu. Yeni hocamız geldi. Ulusal grupta arkadaşlık manasında sorunlar olmadı, olmamalı da”

“İlk evvel başka maçları düşünmeden Norveç’i düşünmek lazım. Onlar şu anki pozisyonda rakibimiz. Norveç’i yenecek güçteyiz. Yenecek kalitede oyunculara sahibiz. Yeneceğimizi düşünüyoruz”

“Şenol Hoca da Kuntz Hoca da epey kıymetli hocalarımız. Buraya geldikten daha sonra her hoca elinden gelen her şeyi yapıyor. Bundan da kimsenin kuşkusu yoktur herbiçimde. Tahminen futbol sisteminde bir değişim olabilir. Tahminen onun oyuncu tercihleri farklı olabilir. Bunlar değişebilir tahminen. Biz de hocamızın ne istediğine inanıp buna bakılırsa çaba edeceğiz”

“Farklı bir sistemi olabilir hocanın. Buradan değişiklikler olabilir. Sonuçta Türkiye’de hayli kaliteli oyuncular var. Burayı fazlaca oyuncu hak ediyor. Ekiplerinde en güzel performansı sergileyen oyuncular burada olduğunda bir ıstırap yaşamayız”

“Hocanın geldiğinden beri oynatmak istediği futbolu bize yansıtmaya çalışıyor. Az bir süre olsa da bunu oynamaya çalışıyoruz yavaş yavaş. Hocamızın sistemine, taktiğine uyalım. Bence bir sorun olmayacak Norveç maçında”