Terk edilmiş her Slav’ın yerini pansiyonlar yerine modern apartmanlar alacak

Bakec

Member
Tahmini yatırım 180 milyon krondur. Belediye binası yeniden inşa için Devlet Yatırım Destek Fonu’ndan 31 milyon kronluk bir sübvansiyon aldı. Bana önceki yıllardan toplanan fonları verdi, şu anda yaklaşık yüz milyon kron. Kadan belediye başkanı Jan Losenick (ODS), sübvansiyonla bile finansmanımızın büyük bir yüzdesinin alınacağını söyledi.


Şimdi bir inşaat müteahhitini işe almaya hazırlanıyoruz. Çalışmalara beşinci yılın sonunda başlanacak, 2025 yılının ilk yarısında bitirilecek.


Chomutovsk Caddesi’ndeki 1970’lerden kalma ev, şehir tarafından üç yıl önce özel bir sahibinden tahmini fiyatın yarısı kadar olan sekiz milyon krona satın alındı. Belediye binası, sahibinin burada bir pansiyon inşa etmesini sağlamak istedi.


Mimarlar binanın dönüşümünde şehre yardımcı oldu. Belediye binası birkaç ofisle temasa geçti ve ev ve yakın çevreyle ilgili ne yapılacağı konusunda beş fikir aldı.


Sonunda mimar Mrie Maninov’un projesini seçti. Maninov, betonarme yapının korunup üzerine bir zemin konulmasını öneriyor, yakın çevresi de dolu.


Binanın zemin katında ticari alanlar oluşturulacak.
 
Üst