Ümit Ulusal Kadro’da Umut Güneş ve Cenk Özkacar, umutlu konuştu

bencede

Global Mod
Global Mod
Ümit Ulusal Futbol Grubu, U21 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri I Kümesi 3’üncü maçında 12 Ekim Salı günü deplasmanda Kazakistan ile oynayacağı müsabakanın hazırlıklarını FF Riva Hasan Doğan Ulusal Kadrolar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde yaptığı idman ile sürdürdü. İdmanın birinci 30 dakikası basına açık olarak gerçekleştirildi. Basına açık olarak gerçekleştirilen antrenman, ısınma ve uyum hareketleri ile başladı ve pas çalışması ile devam etti. Bugün gerçekleştirilen idman öncesinde Aytemiz Alanyaspor forması giyen Umut Güneş ile Belçika Pro Lig takımlarından OH Leuven kadrosunda oynayan Cenk Özkacar, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

UMUT GÜNEŞ: İNANIYORUM Kİ DAHA UYGUN SONUÇLAR ALACAĞIZ

Kümedeki birinci iki maçta güzel oyun ortaya koymalarına karşın şanssız sonuçlar aldıklarını söyleyen Umut Güneş, “Ortamımız hayli güzel. Son iki maçta şanssız sonuçlar aldık. Makûs oynamadığımız maçlardı. Önümüzde daha epeyce maç var. Haftaya Kazakistan ile deplasmanda değerli bir maçımız var, o maça hazırlanıyoruz. Çok âlâ çalışıyoruz. İnanıyorum ki daha uygun sonuçlar alabileceğiz” dedi.

Umut Güneş, A Ulusal Futbol Grubu Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz’un genç oyuncularla daha evvel çalışmış bulunmasına karşın A Ulusal Grup ‘a performansa bakarak oyuncu seçeceğini düşündüğünü tabir etti. Güneş, hususla alakalı olarak, “Kim olduğunu biliyorum fakat daha evvel görüşmedik. O denli bir şey olacağını düşünmüyorum. Performansa bakıyorlar. Kim uygun performans sergilerse, kim daha düzgün olursa onu seçeceklerini düşünüyorum” diye konuştu.

CENK ÖZKACAR: ÜÇ PUAN ALIP EN ÂLÂ HALDE DEVAM ETMEK İSTİYORUZ

Cenk Özkacar ise birinci iki maçlık makûs gidişatı düzelteceklerine inandığını söz ederek, “İyi başlangıç olmadı. Hepimiz, bu biçimde devam edeceğini düşünmüyoruz. Bunu bir biçimde düzelteceğiz. İdmanda çalıştığımız her şeyi alana en güzel biçimde yansıtmanın planlarını yapıyoruz. Alanda güzel çalışmamıza karşın şanssız sonuçlar aldık. Önümüzde sıkıntı bir deplasman maçı var. Ne kadar sert bir maç olacağının farkındayız. Biz de en âlâ biçimde hazırlanıyoruz. Arkadaşlık en üst düzeyde. İnşallah Kazakistan deplasmanından üç puan alıp yolumuza en âlâ biçimde devam etmenin planlarını yapıyoruz” halinde konuştu.

DHA