Ulusal Ekip’te Stefan Kuntz’la yola devam

bencede

Global Mod
Global Mod
Ay-Yıldızlılar’ın, Uluslar Ligi kümesinde son iki maçta evvel Lüksemburg’la 3-3 birliktee kalması ondan sonrasında da Faroe Adaları’na 2-1 mağlup olması, tenkit oklarının tam manasıyla teknik yönetici Stefan Kuntz’a çevrilmesine sebep oldu. Gerek basında gerekse toplumsal medyada yapılan yorumlarda Kuntz’un tercihleri ve atakları, geleceğinin önemli biçimde tartışılmaya başlanmasını sağladı. Faroe karşısında alınan şok kararın akabinde TFF Lideri Mehmet Büyükekşi ve kurmayları, acil bir durum değerlendirmesi yaptı. Ulusal Kadrolar, Sorumlu Yönetici Hamit Altıntop’un da katıldığı tepeden, Stefan Kuntz’a şu an için tam takviye sonucu çıktı. Alman hocanın bu biçimdece, EURO 2024 elemelerinde de grubun başında olması netleşti.

Altıntop oyuncuları eleştirdi

Son mağlubiyetin akabinde konuşan Altıntop ayrıyeten, “Koşmazsanız, başınızı ayağınızı ikili çabalara sokmazsanız, kararlı oynamazsanız Faroe’ye de Lüksemburg’a da kaybedersiniz. 3 ay evvel hepsine 4-5 attık, artık bu manzarayı veriyoruz. Kabul edilmeyecek. Bunu oyuncularımıza hissettireceğiz” diyerek, futbolcuları eleştirdi. Altıntop, “bu biçimde bir oyun ve yenilgi kabul edilebilir değil. Bunun farkındayız. Yeterli bir spor adamı olarak özeleştiri yapıyoruz. Sorumluluğu üstleniyoruz. Kaçış yok. Biz kararlıyız, yolumuza devam ediyoruz” sözlerini kullandı.

‘İstifayı asla düşünmüyorum’

Ay-Yıldızlılar’ın hocası Stefan Kuntz, Faroe Adaları yenilgisinin akabinde vazifesi bırakmayı düşünmediğini söylemiş oldu. Kuntz, “Eleştirilerde haklılık hissesi var, bunlarla yüzleşmemiz gerek. sebeplerine gelirsek, Lüksemburg ve Faroe Adaları müsabakalarında rakipten daha az koştuk, her iki maçta da daha az ikili uğraş kazandık. 1 ay evvelden nazaranvden alınacağım tarafında haberler çıkıyor! O periyot 4 galibiyet almıştık, tatmin edici olmayan neydi? Bu yaşanan olumsuz tabloda yüzde 1 bile istifa üzere bir durumu katiyetle düşünmüyorum. Daha fazla motive olmuş durumdayım, daha fazla gayret etmek istiyorum. Liderimiz Mehmet Büyükekşi ve Hamit Altıntop benim gerimde olduklarını belirttiler. TFF’de benim kararlarıma karışan kimse yok” açıklamasını yaptı.