4 futbolcu siftah yaptı! Arda Güler, Emirhan İlkhan…

bencede

Global Mod
Global Mod
A Ulusal Grubumuz, Mart 2023’te başlayacak 2024 Avrupa Şampiyonası küme elemelerine hazırlık kapsamındaki ikinci hazırlık maçını Çekya ile kozlarını paylaştı. Birinci maçında Diyarbakır’da İskoçya’yı konuk eden ve 2-1 kazanan Ay-Yıldızlılar, Gaziantep’te de Çekya’ya birebir tarifeyi uyguladı. Ulusallar; Enes Ünal ve Hakan Çalhanoğlu’nun golleriyle bir daha 2-1 kazandı ve elemeler öncesinde moral depoladı.

Çakır jübilesini yaptı

Çekya müsabakası beraberinde biroldukça unsur ve özel anlara da sahne oldu. UEFA Şampiyonlar Ligi finalinde düdük çalan, Dünya Kupası’nda 2, Avrupa Şampiyonası’nda da 3 sefer bakılırsav yapan FIFA kokartlı hakemimiz Cüneyt Çakır da jübilesini yaptı. Maçın birinci düdüğünü çalan ve 5 dakikasını yöneten deneyimli hakem yeşil alanlara veda etti. beraberinde bu veda bir hakemin ulusal maçta yaptığı birinci jübile olarak da tarihe geçti.

Adına tezahüratlar yapıldı

Karşılaşmaya birinci 11’de başlayan Samet Akaydın ile Onur Bulut birinci defa A Ulusal Kadro formasıyla tanışırken, 60’da oyuna giren Tayyip Talha Sanuç ile 68’de alana adımını atan Arda Güler de siftah yaptı. Türk futbolunun gözbebeği, Fenerbahçeli taraftarların sevgilisi olan Arda Güler için neredeyse her statta olduğu üzere Gaziantep Kalyon Stadyumu’nda da tezahüratlar yapıldı. Yıldız oyuncu birinci ulusal maçında büyük takviye gördü.

Galibiyet üçlüsü iki gençten!

4 futbolcu ulusal olurken, son düdüğün akabinde da hoş manzaralar ortaya çıktı. Arda üzere birinci defa A Ulusal Grup’tan davet alan lakin iki maçta baht bulamayan Emirhan İlkhan, Arda Güler’le birlikte müsabakanın akabinde tribünlere üçlü çektirdi. Bu anlar içleri ısıttı. Hatırlacağı üzere 17 yaşındaki Arda da oynamamasına karşın Diyarbakır’da galibiyet üçlüsünü çektirmişti.

‘Bugün benim için hayli özel’

Arda Güler müsabakanın akabinde da hislerini paylaştı. Genç yıldız, “Hem Diyarbakır’da, hem Gaziantep’te hayli büyük sevgi ve dayanak gördüm. Beni hayli keyifli ediyor ve özgüvenimi artırıyor. Herkese fazlaca teşekkür ederim. Burada epey güzel bir kadro var. Herkes bana hayli yardımcı oldu. Bugün benim için epeyce özel bir gün. Her çocuğun hayalidir ulusal kadroda oynamak. Yaklaşık 1 haftadır bu iki maça hazırlanıyoruz. İki maça da epeyce konsantreydik. Çok kaliteli oyuncular var. Herkes üst düzey oyuncu. Onlardan da bir şeyler öğrenmeye çalıştım. Kamp hem benim için hem kadro için fazlaca âlâ geçti” dedi.