A Ulusal Ekip Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz: Hayallerimiz devam ediyor

bencede

Global Mod
Global Mod
A Ulusal Takımımız’ın başında birinci maçına çıkan Stefan Kuntz 1-1 sona eren Norveç müsabakasını kıymetlendirdi. Oyuncularının çabasından mutlu olduğunu söyleyen Alman hoca, “Planlarımızdan bahsetmiştik, bunlardan biri de ilerde basıp, baskıyla birlikte yanılgı yapmalarını bekleyip gol atmaktı. Bu taktiğimiz tuttu, attık. Bundan daha sonra Norveç denetimi ele aldı. Süratli paslaşmalar ve saha dişi dizilişleri yardımıyla onlara tepki gösteremedik, yanıt veremedik. Her şeye karşın gayretimiz iyiydi” dedi.

Oyunculara söylemiş olduklerini anlattı

Sonuca karşın sevindirici bir gelişimin olduğunu belirten Kuntz, “İkinci yarıya başlarken ufak dokunuşlar yaptık, bu dokunuşlarla oyunu denetim eden taraf olduk. Ona sevindim. Aslında korner ve duran toplara karşı genel olarak âlâ savunduk, gol olan pozsiyonda birebirle ilgili kusur yaptık, bu da gole niçiniyet verdi. Alışılmış belirli konumlarda da bahtın olduğunu düşünüyorum. Lakin alışılmış ki gol durumu, çalışılmış bir stratejiydi. Maçtan evvel gruba ‘Var gücünüzle oynayın, tüm kalbinizi verin’ dedik. Oyuncularım da bunu yaptı, bunu başardılar. Bu manada memnunum” tabirlerini kullandı.

Stefan Kuntz kelamlarını şu sözlerle sonlandırdı:

“Bu hoş seyircimize galibiyet armağan etmek isterdik, fakat olmadı. birliktelikle sonuçlandı, hayallerimiz devam ediyor. Umarım hayallerimiz gerçekleşir. Artık bundan daha sonra 9 puanı almamız lazım. Bu yol üzerinde ikramda bulunacak ekipler olursa, bunları kaçırmayacağız.”